official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOLEGA Samuel
1999
CRO
1:40.69
28.45
2
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+0.54
32.36
3
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+0.65
33.16
4
CANINS Matteo
1998
ITA
+0.79
34.18
5
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+0.81
34.32
6
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+0.98
35.55
7
GRATZ Fabian
1997
GER
+1.06
36.13
8
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
+1.37
38.38
9
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+1.39
38.53
10
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+1.58
39.90
11
FRANZOSO Matteo
1999
ITA
+1.82
41.64
12
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.85
41.86
13
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+2.14
43.96
14
HOFER Damian
1999
ITA
+2.19
44.33
15
HOFER Alex
1994
ITA
+2.34
45.41
16
FROST Roman
1999
GER
+2.39
45.78
17
PIZIO Alessandro
2001
ITA
+2.46
46.28
18
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+2.65
47.66
19
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+2.93
49.69
20
KRAUSE Werner
2000
GER
+2.94
49.76
21
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
+3.04
50.49
22
HACKL Noah
1999
AUT
+3.86
56.43
23
MOLING Samuel
1998
ITA
+4.03
57.67
24
SALINI Alessandro
1998
ITA
+4.11
58.25
25
SARTORI Gabriele
2001
ITA
+4.29
59.55
26
RIZZI Martino
2000
ITA
+5.18
66.00
27
IOZZELLI Davide
1999
ITA
+5.36
67.31
28
BAUER Manuel
2000
AUT
+5.86
70.93
29
OBERHAMMER Matthias
1998
ITA
+5.93
71.44
30
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+6.53
75.79
31
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
+6.63
76.52
32
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+6.67
76.81
33
BALAZ Filip
2001
SVK
+7.42
82.24
34
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+7.46
82.53
35
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
+7.57
83.33
36
BACHER Jonas
2002
ITA
+7.82
85.14
37
NARDELLI Martin
1998
ITA
+8.31
88.70
38
BARBERA Corrado
2002
ITA
+8.32
88.77
39
RIZZI Lukas
2000
ITA
+8.36
89.06
40
ZAMPOLINI Andrea
1998
ITA
+8.76
91.96
41
CAROSINI Matteo
2001
ITA
+9.13
94.64
42
MALSINER Max
2002
ITA
+10.74
106.31
43
BETHAZ Stephane
2002
ITA
+12.05
115.81
44
PERRETTA Elliot Michael
2002
ITA
+12.77
121.03
Did not finish 2nd run
DLUHOS Matej
2002
SVK
ILAVSKY Miroslav
2002
SVK
FROSALI Matteo
1999
ITA
CLAUS Luca
2002
ITA
GUIDI Elia
1996
ITA
LARIVIERE Thomas
2002
ITA
CINCELLI Fabian
2002
ITA
DE ZANNA Elia
2002
ITA
DE MICHIEL Federico
2001
ITA
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
BERNARDI Mattia
2000
ITA
ANGELI Mattia
2000
ITA
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
ISABELLA Luca
2001
ITA
FABBRI Tommaso
1997
ITA
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
ALLEMAND Daniel
1998
ITA
SCURI Alessandro
1997
ITA
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
FETSCHER Moritz
1999
GER
POMPEI Giovanni
1997
ITA
DA VILLA Davide
1995
ITA
HELL Damian
1997
ITA
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
VAN LOON Patrick
1998
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
YEZHAKOV Alexandr
2003
KAZ
NOSEK Daniel
2003
SVK
BERNARDOTTI Giacomo
2001
ITA
BOCCACCI Matteo
2002
ITA
BONIFACE Emile
2002
ITA
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
SAVEGNAGO Gianmaria
1998
ITA
DATI Matteo
1998
ITA
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
PAVELKA Kristian
2001
SVK
DE ZAN Diego
1999
ITA
DE CARLI Federico
2000
ITA
BONARDI Alessio
1998
ITA
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
PIZZATO Matteo
2000
ITA
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
GRASSER Julian
1999
AUT
NARDI Tommaso
1999
ITA
RONCHI Giorgio
1999
ITA
TEDDE Michael
1998
ITA
NISHI Sota
1996
JPN
SCHMETZER Ole
2000
GER
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
TARANZANO Luca
1998
ITA
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
BIASCI Marco
1997
ITA
RONCI Giordano
1992
ITA