official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STRASSER Linus
1992
GER
1:22.98
20.27
2
DRESSEN Thomas
1993
GER
+1.23
29.31
3
LIEBL Sebastian
1989
GER
+1.25
29.46
4
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+1.46
31.00
5
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.47
31.08
6
NAMBERGER Hannes
1989
GER
+1.73
32.99
7
DATZER Fabian
1992
GER
+1.91
34.31
8
SUGAI Ryo
1991
JPN
+1.95
34.60
9
MITTERER Christian
1990
GER
+2.00
34.97
10
HEEB Simon
1991
LIE
+2.52
38.79
11
LENZ Markus
1992
GER
+2.61
39.46
12
BUGNARD Pierre
1993
SUI
+2.81
40.93
13
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
+2.88
41.44
14
PLATZER Lukas
1991
ITA
+3.00
42.32
15
EGGER Valentin
1993
GER
+3.03
42.54
16
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+3.10
43.06
17
BITTNER Daniel
1995
GER
+3.32
44.68
18
ZEGG Pablo
1991
SUI
+3.37
45.04
19
FIERENS Thomas
1993
BEL
+3.71
47.54
20
LAENGST Heiner
1994
GER
+3.73
47.69
21
MAAS Max
1994
GER
+3.79
48.13
22
KRAHNERT Lucas
1995
GER
+4.17
50.92
23
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+4.20
51.14
24
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+4.45
52.98
25
TREMMEL Anton
1994
GER
+4.54
53.64
26
KAUZ Ulrich
1993
GER
+5.70
62.17
27
WILLIBALD Stefan
1994
GER
+7.02
71.88
28
HILZINGER Alexander
1994
LIE
+8.07
79.59
29
DELLNER Simon
1995
GER
+8.42
82.17
30
HAUCK Andreas
1995
GER
+8.76
84.67
31
BOHN Raimund
1985
GER
+8.91
85.77
32
BOLSINGER Nico
1994
GER
+8.97
86.21
33
BRUKER Simon
1995
GER
+9.41
89.44
34
HEIDER Thomas
1993
GER
+9.49
90.03
35
WEHRLE Tristan
1995
GER
+10.31
96.06
36
DICK Alexander
1994
GER
+12.02
108.63
37
PORWOL Philipp
1995
GER
+12.10
109.22
38
REICH Max
1995
GER
+12.16
109.66
39
KIEHLING Felix
1995
GER
+16.07
138.40
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MUELLER Fabian
1995
GER
LEMAIRE Marc
1976
BEL
ZIPPERLE Michael
1995
GER
HENIG Jakub
1995
CZE
DIERKESMANN Fynn
1994
GER
HRONEK Tim
1995
GER
TREMMEL Tobias
1988
GER
EMMERT Fabian
1994
GER
WAGENBAUER Klaus
1989
GER
REISSER Michael
1992
GER
GRAND Fabio
1992
SUI
ERTL Klaus
1995
GER
WASMEIER Lukas
1994
GER
WETZEL Maximilian
1991
GER
BIECHL Tobias
1992
GER
HENIG Jan
1991
CZE
NOGER Cedric
1992
SUI
JENAL Nicolai
1993
SUI
LUUKKO Max
1994
FIN
SAUTER Paul
1994
GER
BREU Raffael
1994
GER
KETTERER David
1993
GER
ZERHOCH Christoph
1992
GER
HIETANEN Kasper
1991
FIN
STEINBACHER Christian
1990
GER
BERNDT Ondrej
1988
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run