official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TISSOT Maxime
1986
FRA
1:26.32
16.23
2
BUFFET Robin
1991
FRA
+0.23
17.88
3
RIZZO Maxime
1993
FRA
+1.25
25.21
4
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+1.32
25.71
5
STEIMLE Simon
1991
SUI
+1.73
28.66
6
AURARD Corentin
1994
FRA
+2.07
31.10
7
FORNI Pierre
1995
FRA
+3.25
39.57
8
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+3.35
40.29
9
TESTA Andrea
1991
ITA
+3.39
40.58
10
PERRIER Paul
1995
FRA
+3.42
40.79
11
PERAUDO Ross
1992
AUS
+3.67
42.59
12
GATEAU Elie
1995
FRA
+3.74
43.09
13
IMSENG Sebastian
1992
SUI
+3.87
44.03
14
GEIER Gerald
1993
AUT
+4.35
47.47
15
RICOU Ivo
1994
FRA
+4.36
47.55
16
DE MARCHI Giacomo
1992
ITA
+4.64
49.56
17
GUILLOT Victor
1996
FRA
+4.79
50.63
18
VERGNAUD Romain
1996
FRA
+4.95
51.78
19
FALGOUX Remy
1996
FRA
+5.24
53.87
20
MAITRE Thomas
1992
FRA
+5.49
55.66
21
SUGAI Ryo
1991
JPN
+5.90
58.61
22
COULET Gabriel
1994
FRA
+6.06
59.76
23
AUGUSTIN Clement
1995
FRA
+6.07
59.83
24
COUTELEN Jan Alexis
1995
FRA
+6.67
64.14
25
JORDANIS Robin
1994
FRA
+6.87
65.57
26
MARTIN Florian
1996
FRA
+6.94
66.08
27
ANDRES Sebastien
1997
FRA
+7.62
70.96
28
TERRAL Maxime
1993
FRA
+7.93
73.19
29
LETITRE Theo
1997
FRA
+8.73
78.93
30
MARI Romain
1996
FRA
+8.97
80.66
31
POLETTO Marco
1997
FRA
+9.09
81.52
32
EMERY Eliot
1997
FRA
+9.34
83.32
33
DERUAZ Come
1996
FRA
+11.06
95.67
34
KITZINGER Jeremy
1997
FRA
+16.53
134.96
35
PATRICK Oliver
1997
GBR
+47.68
358.70
Did not finish 2nd run
LAVIOSO Vittorio
1995
ITA
SAINT DIDIER Nicolas
1997
FRA
WAGNER Dylan
1997
FRA
DELBERGHE Paul
1997
FRA
PONCIN Clement
1997
FRA
LAMON Leo
1996
BEL
SZNURKOWSKI Maciej
1987
POL
BOULANGER Alexis
1994
FRA
CLEMENT Aubin
1996
FRA
GALDI Theo
1994
FRA
BRUNIER Hugo
1996
FRA
LITNIANSKI Clement
1995
FRA
VAN BUYNDER Frederik
1988
BEL
SALERNO Hugo
1995
FRA
TRILLOU Adrien
1996
FRA
BAILET Matthieu
1996
FRA
MERCIER Alexis
1994
FRA
BLOCH Gaspard
1995
FRA
OLMOS ARSENNE Tom
1996
FRA
MOOSER Marc
1993
SUI
MEILLARD Loic
1996
SUI
BELLWALD Emanuel
1994
SUI
MAJOR Billy
1996
GBR
PERRET Alexis
1994
FRA
DELOR Emilien
1994
FRA
GERACI Hugo
1996
FRA
HERPIN Leny
1995
FRA
REYMOND Marco
1994
SUI
GRAND Guillaume
1992
FRA
MATTEI Geoffrey
1990
FRA
CALOVINI Mathias
1992
AUT
OBERT Anthony
1985
FRA
Did not finish 1st run
BAUDIN Loic
1997
FRA
RASO Antonin
1997
FRA
CLAP Damien
1995
FRA
KILBEY Nicholas
1992
AUS
JENSEN Christian
1995
GBR
LARDY Aurelien
1996
FRA
SPEELMAN Sive
1995
RSA
ROUL Loick
1997
FRA
HERNANDEZ Hugo
1996
FRA
LUXCEY Thomas
1991
FRA
TONDA Romain
1997
FRA
AYNAUD Sebastien
1996
FRA
MICHAUD Pierre
1996
FRA
CHOPIN Victor
1995
FRA
PICCARD Daron
1996
FRA
CHAMPION Leo
1996
FRA
GABIOUD Dylan
1995
SUI
ASTRUA Joris
1993
FRA
CHIAPPA Alberto
1992
ITA
ALPHAND Nils
1996
FRA
BOURGEOIS ROMAIN Simon
1995
FRA
GUIPPONI BARFETY Morgan
1995
FRA
GEYER Jai
1990
GBR
RAPOSO Charles
1996
GBR
FABRE Jonas
1993
FRA
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
CARRERAS Pol
1990
ESP
BERLA Franck
1995
FRA
MUELLER Joel
1992
SUI
ZURBRIGGEN Pirmin
1992
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run