official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JAZBEC Patrick
1989
SLO
1:40.50
12.11
2
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
+0.21
13.41
3
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
+0.40
14.58
4
SKUBE Matic
1988
SLO
+0.65
16.12
5
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+0.99
18.22
6
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.04
18.53
7
CATER Martin
1992
SLO
+1.19
19.45
8
BRIGOVIC Sebastian
1992
CRO
+1.32
20.25
9
MLINSEK Filip
1988
SLO
+1.67
22.41
10
SPIK Jakob
1994
SLO
+1.73
22.78
11
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
+1.76
22.97
12
RISHWORTH Mike
1987
AUS
+2.00
24.45
13
RODES Istok
1996
CRO
+2.07
24.88
13
HROBAT Miha
1995
SLO
+2.07
24.88
15
GROSELJ Zan
1993
SLO
+2.17
25.50
16
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
+2.51
27.59
17
ZERAK Misel
1992
SLO
+2.57
27.96
18
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
+2.75
29.08
19
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+2.90
30.00
19
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
+2.90
30.00
21
BARWOOD Adam
1992
NZL
+3.35
32.78
22
SIRAN Vladimir
1991
SVK
+3.88
36.05
23
RUDIC Marko
1990
BIH
+3.93
36.35
24
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+5.40
45.42
25
ERSCHBAMER Roland
1994
ITA
+5.88
48.38
26
STERLE Nik
1995
SLO
+6.00
49.12
27
MAROCCO Marco
1993
ITA
+7.43
57.95
28
BLAZNIK Andraz
1994
SLO
+8.28
63.19
29
SABLJICA Kerim
1994
BIH
+8.52
64.67
30
BULLEN Robert
1989
GBR
+8.81
66.46
31
FEASEY Willis
1992
NZL
+9.39
70.04
32
ROBERTSON Sam
1993
AUS
+10.83
78.92
33
SGNAOLIN Simone
1994
ITA
+11.05
80.28
34
KJOS Zak
1996
USA
+11.68
84.17
35
KEKESI Marton
1995
HUN
+11.80
84.91
36
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+15.08
105.14
37
LYNE Conor
1993
IRL
+16.51
113.96
38
LIPNIK Domen
1996
SLO
+21.34
143.76
39
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
+25.35
168.50
Did not finish 2nd run
MASTERL Jaka
1991
SLO
KLACAR Boris
1996
BIH
MURARIK Lubomir
1996
SVK
FOX Dylan
1994
USA
LIHTENEGER VIDMAJER Jon
1996
SLO
GOLOB Janez
1995
SLO
PILLER COTTRER Ludovico
1995
ITA
KREJAC Klemen
1993
SLO
KANDUTSCH Marco
1995
ITA
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
DAL MASCHIO Giovanni
1993
ITA
RUPNIK Job
1996
SLO
VUKOVIC Andrija
1994
SRB
VETH Nicolas
1995
USA
KOLEGA Elias
1996
CRO
PREBBLE Nick
1993
NZL
PYASIK Evgenij
1993
RUS
KUNC Jan
1995
SLO
RAZUS Martin
1989
SVK
MAURBERGER Simon
1995
ITA
APPIERTO Andrea
1992
ITA
STUKOV Maksim
1994
RUS
DAMIAN Johannes
1992
ITA
BREZNIK Jan
1993
SLO
KEJZAR Rok
1993
SLO
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
GASPERIN Timi
1990
SLO
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MASTERL Matic
1993
SLO
MARCY Dennis
1995
POL
RUPNIK Domen
1995
SLO
HOMAN Zan
1996
SLO
MORRISON James
1994
AUS
PAP Koppany
1996
ROU
PACCHIONE Giulio Alberto
1995
ITA
HALMAGYI Zoltan
1995
HUN
MLAKAR Maj
1996
SLO
PANCUR Luka
1995
SLO
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
KAVCIC Jani
1996
SLO
CAS Jure
1994
SLO
ONSKULIS Martins
1994
LAT
GEIER Gerald
1993
AUT
VUKELIC Leo
1993
CRO
REICH - POGLADIC Andraz
1993
SLO
BRAJOVIC Gregor
1981
SLO
PRISADOV Stefan
1990
BUL
KRANJEC Zan
1992
SLO
MOLLIN Bart
1981
BEL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run