official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
KLINSKY Tomas
1998
CZE
56.31
23.80
2
BABICKI Pawel
1994
POL
+0.26
29.29
3
BOISSET Arnaud
1998
SUI
+0.39
32.04
4
HEHLI Gian-Andrea
1997
SUI
+0.67
37.96
5
CHABLOZ Yannick
1999
SUI
+0.90
42.82
6
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
+1.08
46.62
7
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+1.19
48.95
8
ANDREIS Sebastiano
1997
ITA
+1.55
56.56
9
STEPAN Martin
1995
CZE
+1.70
59.73
9
KIM Dong Woo
1995
KOR
+1.70
59.73
11
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+1.75
60.78
12
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+1.76
60.99
13
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+1.89
63.74
14
BEBENEK Szymon
1998
POL
+1.95
65.01
15
SKOREPA Jan
1996
CZE
+2.00
66.07
16
VOROBEV Denis
1997
RUS
+2.02
66.49
17
VOLGGER Thomas
1999
AUT
+2.05
67.12
18
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+2.16
69.45
19
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+2.17
69.66
20
HYSKA Martin
1994
SVK
+2.30
72.41
21
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+2.31
72.62
22
SZCZEPANIK Antoni
1996
POL
+2.49
76.42
23
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+2.79
82.76
24
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
+2.80
82.97
25
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+2.86
84.24
26
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
+2.95
86.14
27
FORTIN Alexandre
1997
CAN
+3.02
87.62
28
BAUDIN Loic
1997
FRA
+3.14
90.16
29
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
+3.26
92.69
30
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+3.31
93.75
30
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+3.31
93.75
32
RASSAT Paco
1998
FRA
+3.45
96.71
33
HUG Manuel
1996
LIE
+3.57
99.24
34
LAMON Leo
1996
BEL
+3.65
100.94
35
ALLARD Jean-Christophe
1996
CAN
+3.89
106.01
36
SIROKI Lovro
1999
CRO
+4.26
113.83
37
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
+4.36
115.94
38
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
+5.08
131.16
39
BACIGALUPO Tomas
1998
ARG
+5.37
137.28
40
VIRRO Sten-Mark
1997
EST
+6.81
167.72
41
BUKHARBAEV Damir
1996
UZB
+11.28
262.18
42
GAIPOV Aldiyor
1998
UZB
+14.02
320.08
Did not finish 1st run
BLANCHARD Felix
1998
CAN
DJORDJEVIC Mihajlo
1999
SRB
MINTEGUI Ibon
1999
ESP
NARDELLI Martin
1998
ITA
KONKOV Aleksey
1998
RUS
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
PAULUS Daniel
1994
CZE
ZIPPERT Lukas
1998
SUI
HJARTARSON Odin
1997
SWE
BLAGOJEVIC Rastko
1999
SRB
EFIMOV Simon
1996
RUS
ETXEZARRETA Adur
1996
ESP
KOEHLER Joel
1997
GER
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
DOBLER Yannik
1997
SUI
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
STEINWALL Filip
1997
SWE
ACKERMANN Arne
1998
SUI
PERRIER Paul
1995
FRA
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run