official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DENGLER Martin
1984
GER
1:19.76
43.36
2
WOERNDL Dominik
1991
GER
+0.06
43.81
3
NEUMAYR Christian
1993
AUT
+0.83
49.60
4
HEIGL Florian
1993
AUT
+0.98
50.73
5
GRUBER David
1992
AUT
+1.20
52.39
6
SCHOLLER Philipp
1991
AUT
+1.31
53.21
7
HALLER Jens
1981
GER
+1.46
54.34
8
PIMENOV Taras
1984
KAZ
+1.55
55.02
9
WEIDLICH Rene
1987
GER
+2.50
62.17
10
BREU Raffael
1994
GER
+2.74
63.97
11
FOEGER Daniel
1992
AUT
+3.28
68.03
12
MEISSNER Martin
1994
AUT
+3.39
68.86
13
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
+3.54
69.99
14
ZULEEG Philipp
1994
GER
+3.55
70.07
15
KOSHKIN Dmitriy
1986
KAZ
+3.66
70.89
16
MERG Johannes
1986
GER
+4.06
73.90
17
PONGRATZ Benedikt
1994
GER
+4.08
74.05
17
BRZON Michal
1983
CZE
+4.08
74.05
19
KAVELAR Sascha
1993
AUT
+4.46
76.91
20
BRANDNER Christof
1994
GER
+4.63
78.19
21
BOHN Raimund
1985
GER
+5.27
83.00
22
ZIEGLER Fabian
1990
GER
+5.84
87.29
23
MIGLIORI Giacomo
1988
ITA
+5.88
87.59
24
MARXER Cedric
1993
LIE
+6.37
91.28
25
HOHENWARTER Alexander
1991
AUT
+6.39
91.43
26
WEIL Florian
1993
GER
+6.96
95.72
27
BAURECHT Markus
1994
AUT
+7.08
96.62
28
ARMSTORFER Michael
1994
GER
+7.35
98.65
29
NIESER Julian
1992
GER
+7.79
101.96
30
O CONNOR Shane
1973
IRL
+7.88
102.64
31
REISSER Michael
1992
GER
+7.93
103.01
32
EMMERT Fabian
1994
GER
+8.24
105.35
33
MOELLER Mario
1992
GER
+8.41
106.62
34
TUERPITZ Mathias
1994
GER
+8.62
108.20
35
KNOEPFLE Daniel
1993
GER
+8.64
108.35
36
THOMAS Rico
1994
GER
+8.92
110.46
37
KUCHLING Klaus
1993
AUT
+9.72
116.48
38
TRAUTNER Mauritz
1994
GER
+11.55
130.25
39
KEMPENAERS Kristof
1992
BEL
+14.67
153.72
40
LEMAIRE Marc
1976
BEL
+14.91
155.52
41
VAN DEN BOGAERT Thomas
1983
BEL
+19.16
187.49
42
ROBINSON Edward
1990
GBR
+19.59
190.73
43
MAURER Florian
1994
GER
+22.51
212.69
44
AERTS Stein
1983
BEL
+34.89
305.82
45
SMAARDIJK Eelco
1974
NED
+35.07
307.18
46
KIEHL Christoph
1994
GER
+43.09
367.51
Did not finish 2nd run
NINNEMANN Philipp
1994
GER
BAUER Markus
1993
GER
ASTNER Felix
1994
GER
NEININGER Jan
1993
GER
KEMPENAERS Sander
1994
BEL
VAN DEN BOGAERT Steven
1987
BEL
MAURER Bernhard
1994
GER
MCKELVEY Nicholas
1991
IRL
ZULEEG Christoph
1992
GER
TELMINOV Alexey
1982
KAZ
TREMMEL Anton
1994
GER
STEGMANN Maximilian
1994
GER
WAXENBERGER Florian
1992
GER
POSCH Sascha
1992
AUT
NEESON Finlay
1993
NZL
HEEB Simon
1991
LIE
TREMMEL Markus
1986
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SCHLOEGL Sebastian
1994
GER
WEITZMANN Christian
1992
GER
ZOERER Wendelin
1993
AUT
BRODBECK Andre
1993
GER
WIEJA Sebastian
1991
GER
CHERNICHENKO Pavel
1986
KAZ
HECKELE Christoph
1991
GER
POENISCH Lorenz
1993
GER
GERIG Benedikt
1994
GER
GERZER Thomas
1992
GER
BERGER Bernhard
1993
GER
RIESENHUBER Florian
1993
AUT
SEDLMEIER Andreas
1993
GER
SENG Benedikt
1993
GER
WEIL Hermann
1991
GER
ORTNER Michael
1991
GER
RUMIANCEV Vitalij
1985
LTU
STEEDMAN Harrison
1993
NZL
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
OEHRI Josef
1991
LIE
SIMMERL Markus
1987
GER
ZERHOCH Christoph
1992
GER
FIEDLER Florian
1992
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run