official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ROSSETTI Marta
1999
ITA
1:22.84
15.00
2
STOFFEL Elena
1996
SUI
+0.48
19.23
3
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+0.66
20.82
4
HILZINGER Jessica
1997
GER
+1.12
24.87
5
PETERLINI Martina
1997
ITA
+1.38
27.16
6
CHABLE Charlotte
1994
SUI
+2.47
36.77
7
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+2.53
37.29
8
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+2.58
37.74
9
EGLOFF Selina
2001
SUI
+2.59
37.82
10
BISSIG Carole
1996
SUI
+2.63
38.18
11
FORNI Josephine
1994
FRA
+2.71
38.88
12
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
+2.73
39.06
13
DVORNIK Neja
2001
SLO
+2.75
39.23
14
RASK Sara
2000
SWE
+2.79
39.59
15
EGGER Magdalena
2001
AUT
+2.83
39.94
15
HENNING Emelie
1999
SWE
+2.83
39.94
17
NORBYE Tuva
1996
NOR
+2.85
40.11
18
GULLI Anita
1998
ITA
+2.88
40.38
19
LAMURE Marie
2001
FRA
+3.02
41.61
20
FILSER Andrea
1993
GER
+3.04
41.79
21
STIEGLER Resi
1985
USA
+3.09
42.23
22
ESCANE Doriane
1999
FRA
+3.19
43.11
23
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+3.23
43.46
23
KOECK Hannah
1994
AUT
+3.23
43.46
25
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
+3.75
48.05
26
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
+3.77
48.22
27
MIDALI Roberta
1994
ITA
+3.89
49.28
28
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
+4.01
50.34
29
MACHERET Valentine
1998
SUI
+4.22
52.19
30
ASTNER Nina
2000
AUT
+4.43
54.04
31
FANTI Francesca
1999
ITA
+4.86
57.83
32
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+4.91
58.27
33
LACHEB Kenza
1998
FRA
+5.00
59.06
34
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
+5.13
60.21
35
KERVEN Michelle
1998
SWE
+5.39
62.50
36
MOOSER Norina
2000
SUI
+5.49
63.38
37
MAEDA Chisaki
1998
JPN
+5.68
65.05
38
STIMAC Ida
2000
CRO
+6.02
68.05
39
SALZGEBER Amanda
2002
AUT
+6.95
76.24
40
SCHATTBACHER Josefina
1998
AUT
+7.14
77.92
41
MIJARES RUF Carla
2002
AND
+7.15
78.01
42
TREICHL Lena
2000
AUT
+7.82
83.91
43
RESNICK Allie
2001
USA
+8.14
86.73
44
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
+8.38
88.85
45
DECROIX Marjolein
1992
BEL
+8.39
88.93
46
SHUSTROVA Daria
2001
RUS
+12.07
121.36
47
GUERILLOT Vanina
2002
POR
+17.51
169.30
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RETTENWENDER Anna
2000
AUT
WEISSENSTEINER Chiara
2001
AUT
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
TOMSIC Nika
2000
SLO
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
DVORNIK Pika
1992
SLO
OBERLADER Carolina
1999
AUT
NOVA Tereza
1998
CZE
OBLAK Rebeka
2001
SLO
FLATSCHER Julia
2000
AUT
BERGER Franziska
2000
GER
BRAND Nora
2000
GER
SCHMITT Janine
2000
SUI
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
AVENIER BODION Lola
1999
FRA
WIDMOSER Monika
2000
AUT
DAVID Candice
2000
FRA
MANGOLD Luisa
2000
GER
ISHIBASHI Miki
1996
JPN
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
VIVIANI Serena
1999
ITA
CLERC Mialitiana
2001
MAD
KORPIO Nella
1999
FIN
LIVK Klara
1994
SLO
GUEST Charlie
1993
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run