official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
1:46.99
6.66
1
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
1:46.99
6.66
1
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
1:46.99
6.66
4
LUITZ Stefan
1992
GER
+0.02
6.79
5
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.07
7.13
6
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+0.35
9.02
7
BUFFET Robin
1991
FRA
+0.44
9.62
8
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.73
11.57
9
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+0.78
11.91
9
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+0.78
11.91
11
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.89
12.65
12
KOLEGA Elias
1996
CRO
+0.91
12.78
13
SALA Tommaso
1995
ITA
+0.94
12.99
14
MONSEN Marcus
1995
NOR
+1.11
14.13
15
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+1.25
15.07
16
BACHER Fabian
1993
ITA
+1.31
15.48
17
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.34
15.68
18
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.46
16.49
19
RASANEN Joonas
1989
FIN
+1.48
16.62
20
RIZZO Maxime
1993
FRA
+1.49
16.69
21
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+1.50
16.75
22
KELLEY Robby
1990
USA
+1.53
16.96
23
GINNIS AJ
1994
USA
+1.55
17.09
24
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.70
18.10
25
BONVIN Anthony
1994
SUI
+1.76
18.50
26
SIMONET Sandro
1995
SUI
+2.04
20.39
27
GROSELJ Zan
1993
SLO
+2.13
20.99
28
ROCHAT Marc
1992
SUI
+2.15
21.13
29
LEITGEB Richard
1994
AUT
+2.20
21.47
30
POPOV Albert
1997
BUL
+2.33
22.34
31
STROLZ Johannes
1992
AUT
+2.56
23.89
32
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+2.65
24.49
32
GRAF Mathias
1996
AUT
+2.65
24.49
34
HAUGAN Timon
1996
NOR
+3.00
26.85
35
SPIK Jakob
1994
SLO
+3.19
28.13
36
MEISEN Bastian
1996
GER
+4.32
35.73
37
THEOLIER Steven
1990
NED
+4.71
38.36
38
KONO Kyosuke
1991
JPN
+4.77
38.76
38
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+4.77
38.76
40
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+5.43
43.20
41
NOEL Clement
1997
FRA
+5.46
43.40
42
FALAT Matej
1993
SVK
+5.72
45.15
43
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+5.86
46.10
44
ENGEL Mark
1991
USA
+5.96
46.77
45
ANKENY Michael
1991
USA
+6.67
51.55
Did not qualify for 2nd run
DENAT Jeremy
1996
PER
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
WALCH Linus
1994
AUT
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
FAVROT Thibaut
1994
FRA
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
CASTELLON Rudy
1994
FRA
HACKER Pirmin
1996
AUT
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
TREMMEL Anton
1994
GER
BISSIG Semyel
1998
SUI
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
NARITA Hideyuki
1993
JPN
CASSMAN Anthon
1993
SWE
Did not finish 2nd run
VINATZER Alex
1999
ITA
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
GABIOUD Dylan
1995
SUI
MAURBERGER Simon
1995
ITA
NORYS Frederik
1996
GER
ROBERTS Hig
1991
USA
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
DA VILLA Davide
1995
ITA
RUELAND Simon
1997
AUT
VACCARI Hans
1996
ITA
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
STEHLE Dominik
1986
GER
BALLERIN Andrea
1989
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HAAS VAN DER Spike
1997
NED
KATO Seigo
1998
JPN
POTH Robert
1997
GBR
TODOROV Yoan
1997
BUL
ARENE Martin
1996
FRA
COLTIER Alexandre
1996
FRA
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
ERLER Tobias
1995
AUT
HANDOLIN Juho
1997
FIN
SCHMID Alexander
1994
GER
JASICZEK Michal
1994
POL
ALAERTS Kai
1989
BEL
KAAHRE Rickard
1991
SWE
SALARICH Joaquim
1994
ESP
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
HENTTINEN Jens
1993
FIN
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
RASCHNER Dominik
1994
AUT
Did not start 1st run