official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MYHRER Andre
1983
SWE
1:24.55
8.00
2
LINDH Calle
1990
SWE
+0.43
11.66
3
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.38
19.75
4
DAHL Juho
1994
FIN
+1.56
21.28
5
LUUKKO Max
1994
FIN
+1.65
22.05
6
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+1.78
23.16
7
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+1.84
23.67
8
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+1.93
24.44
9
MONSEN Felix
1994
SWE
+2.01
25.12
10
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+2.34
27.93
11
WESTERLUND Michael
1993
SWE
+2.44
28.78
12
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
+2.48
29.12
13
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
+2.62
30.31
14
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
+3.06
34.06
15
WISEN Christopher
1992
SWE
+3.12
34.57
16
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+3.25
35.68
17
ROBERTSSON Petter
1985
SWE
+3.35
36.53
18
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+3.68
39.34
19
BAECKMAN Albert
1995
SWE
+3.74
39.85
20
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+3.78
40.19
21
BYLUND Peter
1979
SWE
+4.03
42.32
22
SAEFVENBERG Johan
1992
SWE
+4.08
42.74
23
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
+4.47
46.07
24
PELTOLA Kalle
1993
FIN
+4.56
46.83
25
SUNDQVIST Fredrik
1991
SWE
+5.55
55.26
26
ASPLUND Emil
1996
SWE
+5.67
56.28
27
WIDING Vidar
1994
SWE
+5.72
56.71
28
BAUER Fredrik
1995
SWE
+6.26
61.31
29
LARSSON Johan
1994
SWE
+6.31
61.73
30
SARKANIS Toms
1993
LAT
+6.65
64.63
31
OESTMARK Anton
1996
SWE
+6.67
64.80
32
GRAHN Guilherme
1997
BRA
+6.79
65.82
33
FALLGREN Henrik
1995
SWE
+8.63
81.49
34
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+10.18
94.69
35
NORDIN-PETTERSSON Stig
1998
SWE
+10.64
98.61
36
WICKMAN Teodor
1997
SWE
+12.84
117.34
37
SMITH Anton
1997
SWE
+12.91
117.94
38
OEDLUND Jonathan
1992
SWE
+13.85
125.94
39
HILTULA Mattis
1993
SWE
+14.12
128.24
40
BULOW Anton
1997
SWE
+16.09
145.02
41
GABRIELSSON Erik
1991
SWE
+16.59
149.27
Did not finish 2nd run
SOEDERBERG Calle
1997
SWE
INGVES Oskar
1994
SWE
STACKEFAELT Jonas
1996
SWE
STEINWALL Filip
1997
SWE
FORS KAELLSTRAND Maans
1996
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
HJARTARSON Ketil
1995
SWE
VESTIN Oskar
1995
SWE
FEINESTAM Alexander
1974
SWE
PERSSON Jesper
1995
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
Did not finish 1st run
LUNDIN Ludvig
1997
SWE
LEYONBERG Anton
1995
SWE
RUNDLOEF Marcus
1997
SWE
ENQVIST Niclas
1996
SWE
HOLM Albin
1998
SWE
WEDSJOE Max
1997
SWE
FRANKENBERG GLANTZ Trolle
1996
SWE
HOLMLUND Elias
1994
SWE
EDSAAS Erik
1996
SWE
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
CRONEBORG Claes
1998
SWE
HOLMSTROEM Jens
1994
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
ECKMAN Oscar
1995
SWE
FRANZEN William
1995
SWE
AHO Saku
1997
FIN
NORD Edvard
1995
SWE
MULTAN Filip
1996
SWE
RANGNITT Jacob
1995
SWE
SEGELSJOE-DUVERNOY Marcus
1996
SWE
BLOM Johan
1995
SWE
LIFVENDAHL Ludvig
1995
SWE
SUNDIN Olle
1997
SWE
OLOFSSON Andre
1993
SWE
BACK Robin
1996
FIN
ERIKSSON Dennis
1995
SWE
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
TAKKI Teddy
1996
FIN
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
ERIKSSON Jakob
1990
SWE
ASK Jesper
1994
SWE
WEDIN Robin
1994
SWE
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
CASSMAN Anton
1993
SWE
NIEMELA Arttu
1994
FIN
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run