official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WEDIN Robin
1994
SWE
1:42.96
26.18
2
WISEN Christopher
1992
SWE
+0.25
27.93
3
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+0.73
31.28
4
SIRAN Vladimir
1991
SVK
+0.88
32.33
5
HJARTARSON Ketil
1995
SWE
+3.14
48.14
6
WIKSTROM William
1995
FIN
+3.29
49.19
7
HAHLIN Olle
1997
SWE
+3.63
51.56
8
AHLIN Adam
1997
SWE
+4.02
54.29
9
CASTENBORG Gustav
1997
SWE
+4.04
54.43
10
STEIN-LAGERHEM Kevin
1998
SWE
+4.34
56.53
11
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+4.61
58.42
12
AASTROEM Ludvig
1998
SWE
+4.69
58.98
13
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+5.44
64.22
14
SAEWERSTROEM Simon
1998
SWE
+5.64
65.62
15
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
+5.92
67.58
16
KARLSSON Filip
1997
SWE
+6.85
74.08
17
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
+6.88
74.29
18
LOEF Max
1997
SWE
+7.45
78.28
19
HOLMER Ian
1998
SWE
+10.88
102.26
20
LINDEROTH NAGY Jonathan
1999
SWE
+11.82
108.84
21
BROMSETH Adrian
1998
NOR
+13.23
118.70
22
GUSTAFSSON William
1999
SWE
+13.68
121.84
23
OEHMAN Isak
1999
SWE
+13.99
124.01
24
NILSEN Fredrick Wikestad
1997
NOR
+14.27
125.97
25
MISTRIK Matej
1998
SVK
+15.29
133.10
26
LIAN KRANE Martin
1996
NOR
+15.41
133.94
27
EDVINSSON Mattias
1997
SWE
+15.68
135.83
28
MARKLUND Emil
1999
SWE
+15.69
135.90
Did not finish 2nd run
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
HAGBERG Johan
1999
SWE
BARTH Andreas
1999
SWE
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
LIAN KRANE Mats
1996
NOR
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
VEZZOLI Carl-Fredrik
1996
SWE
GRAHN Filip
1997
SWE
COLLIN Axel
1998
SWE
KLAUSNER WALDESJOE Jonathan
1997
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
MURIN Roman
1995
SVK
SEGELSJOE-DUVERNOY Marcus
1996
SWE
KUPCOK Jakub
1992
SVK
ASK Jesper
1994
SWE
WIDING Vidar
1994
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
PERSSON Jesper
1995
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
Did not finish 1st run
NORDELL Andreas
1999
SWE
KNUTSSON Oscar
1997
SWE
FJAELLBERG William
1998
SWE
EKELOEF John
1998
SWE
SOEDERBERG Calle
1997
SWE
RUNDLOEF Marcus
1997
SWE
NORDIN-PETTERSSON Stig
1998
SWE
PERSSON Jacob
1998
SWE
LUNDGREN Gustav
1996
SWE
VIKLUND Kim
1995
SWE
STACKEFAELT Jonas
1996
SWE
CRUZ Erik
1994
ESP
ASPLUND Emil
1996
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
ENGROOS Robert
1997
FIN
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
GRAHN Guilherme
1997
BRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run