official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JUNG Donghyun
1988
KOR
1:50.24
6.27
2
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+1.37
15.34
3
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.50
16.20
4
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.63
17.06
5
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+1.72
17.66
6
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+1.78
18.06
7
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+2.31
21.57
8
KIM Hyeontae
1990
KOR
+2.70
24.15
9
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+2.89
25.41
10
GEDRA Zaks
1998
LAT
+3.42
28.92
11
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+3.94
32.36
12
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+4.15
33.75
13
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+4.43
35.61
14
HONG Dongkwan
1995
KOR
+4.58
36.60
15
PARK Je-yun
1994
KOR
+4.62
36.86
16
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+4.72
37.53
17
SATO Shintaro
1996
JPN
+4.83
38.25
18
POTH Robert
1997
GBR
+4.94
38.98
19
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+5.18
40.57
20
LEE Han-Hee
1997
KOR
+5.46
42.43
21
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+5.60
43.35
22
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+5.61
43.42
23
SEINO Koyu
1993
JPN
+5.81
44.74
24
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+5.99
45.94
25
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+6.81
51.37
26
TODOROV Yoan
1997
BUL
+7.51
56.00
27
SATO Ryuma
1999
JPN
+7.65
56.93
28
KIM Dong Woo
1995
KOR
+7.69
57.19
29
INNES Iain
1998
GBR
+7.89
58.52
30
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+8.08
59.78
31
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+8.20
60.57
32
COATES Theodore
1999
AUS
+8.64
63.48
33
SATO Taiga
2001
JPN
+8.75
64.21
34
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+8.99
65.80
35
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
+9.10
66.53
36
KOYAMA Kei
2000
JPN
+9.29
67.79
37
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+9.56
69.58
38
BAE Jun-Woo
1998
KOR
+10.18
73.68
39
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
+11.43
81.96
40
NAKAJIMA Goru
1998
JPN
+13.02
92.49
41
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
+16.23
113.74
Did not qualify for 2nd run
AOKI Rion
2002
JPN
ISHIZUKA Koshiro
2002
JPN
ZHAO Jianqing
2002
CHN
LIU Juntong
2002
CHN
YANG Jinge
1999
CHN
ZHOU Dongjun
1989
CHN
GAO Qun
1996
CHN
KUDO Ryota
2001
JPN
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
XU Mingfu
1997
CHN
CONG Liang
1997
CHN
ZHANG Yangming
1994
CHN
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
KOSE Yamato
1998
JPN
MIYAZAKI Yu
2000
JPN
MATSUURA Shotaro
1998
JPN
OINOSHO Kaito
1996
JPN
TAKAHASHI Uta
1998
JPN
TRYASOV Leonid
2000
RUS
INOMATA Yu
2000
JPN
Did not finish 2nd run
SUZUKI Issei
2002
JPN
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
ADAMS Jack
1998
AUS
BIRAN Itamar
1998
ISR
AIHARA Taro
1999
JPN
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
HYSKA Martin
1994
SVK
MAROVT Tijan
1998
SLO
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
SORIO Francesco
1997
ITA
AIHARA Shiro
2001
JPN
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
MAJOR Billy
1996
GBR
KRYZL Krystof
1986
CZE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FUNAMOTO Kanau
2001
JPN
LEE Jae-Young
1999
KOR
CHOI Min-seok
2000
KOR
CHO Bum-Hee
2000
KOR
LEGGETT Connor
2000
AUS
TOMIOKA Tsukasa
1997
JPN
KIM Seulkyung
1991
KOR
SHIMANUKI Aguri
1998
JPN
TAKAYAMA Shintaro
1999
JPN
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
LEE Jang Woo
1995
KOR
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
TAKAHASHI Taisei
1997
JPN
INOMATA Shun
1997
JPN
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
RHEE Dong Geun
1994
KOR
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
SATO Shintaro
2001
JPN
NISHI Sota
1996
JPN
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
CASSMAN Oscar
1998
SWE
KUBOTA Taku
1998
JPN
MIURA Asahi
1997
JPN
HAGBERG Johan
1999
SWE
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
JUNG Minsik
1997
KOR
YUASA Naoki
1983
JPN
NAKAMURA Shun
1995
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run