official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SALA Tommaso
1995
ITA
1:34.63
15.00
2
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+0.07
15.54
3
STRASSER Linus
1992
GER
+0.09
15.69
4
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.14
16.08
5
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+0.19
16.47
6
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+0.39
18.01
7
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+0.43
18.32
8
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+0.90
21.94
9
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.03
22.95
10
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+1.04
23.02
11
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+1.19
24.18
12
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.33
25.26
13
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+1.37
25.57
14
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.39
25.72
15
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.40
25.80
16
ROCHAT Marc
1992
SUI
+1.59
27.27
17
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.62
27.50
18
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+1.64
27.65
19
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.71
28.19
19
HACKER Pirmin
1996
AUT
+1.71
28.19
21
REYMOND Marco
1994
SUI
+1.74
28.42
22
ITEN Matthias
1999
SUI
+1.78
28.73
23
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.81
28.96
24
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+1.85
29.27
25
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+2.09
31.12
26
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
+2.18
31.82
27
KETTERER David
1993
GER
+2.23
32.20
28
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.29
32.67
29
DORNER Thomas
1998
AUT
+3.30
40.46
30
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+3.42
41.38
31
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+3.46
41.69
32
LUETOLF Joel
2000
SUI
+3.47
41.77
33
AMIEZ Steven
1998
FRA
+3.58
42.62
34
VACCARI Hans
1996
ITA
+4.39
48.87
35
GARAY Aingeru
1998
ESP
+4.61
50.56
36
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+4.68
51.10
37
STURM Joshua
2001
AUT
+4.74
51.57
38
KUONEN Lars
1995
SUI
+4.82
52.18
39
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+4.89
52.72
40
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+5.05
53.96
41
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+5.40
56.66
42
FALAT Matej
1993
SVK
+7.13
70.00
43
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+7.22
70.70
Did not finish 2nd run
TORVINEN Turo
2000
FIN
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
PIOLAINE Simon
1997
FRA
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
HANSSON William
2001
SWE
LEITGEB Richard
1994
AUT
CANZIO Pietro
1998
ITA
LETITRE Theo
1997
FRA
MAES Sam
1998
BEL
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
ROEISLAND Max
1994
NOR
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
GORI Francesco
1997
ITA
BACHER Fabian
1993
ITA
RODES Istok
1996
CRO
Did not finish 1st run
BIRAN Itamar
1998
ISR
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
LOKMIC Emir
1997
BIH
POTH Robert
1997
GBR
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
SJOBERG Marlon
1997
FIN
BOZIC Borut
2000
SLO
PERSSON Jacob
1998
SWE
KARLBERG Lukas
1999
SWE
VAN LOON Patrick
1998
ITA
ISHII Tomoya
1989
JPN
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
MAROVT Tijan
1998
SLO
LINDQVIST Axel
2000
SWE
MAJOR Billy
1996
GBR
ANGUENOT Leo
1998
FRA
STRAND Andreas
1998
NOR
NORYS Frederik
1996
GER
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
PERTL Adrian
1996
AUT
JANUTIN Fadri
2000
SUI
JONSSON Carl
2000
SWE
JORDAN Asher
1999
CAN
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
TAYLOR Laurie
1996
GBR
BERNDT Ondrej
1988
CZE
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
AERNI Luca
1993
SUI
MEISEN Adrian
1997
GER
SIMONET Sandro
1995
SUI
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run