official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRYZL Krystof
1986
CZE
1:34.86
12.56
2
TUMLER Marco
1988
SUI
+0.18
13.93
3
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+0.87
19.16
4
SIRAN Vladimir
1991
SVK
+1.94
27.28
5
HYSKA Martin
1994
SVK
+2.80
33.81
6
CHRAPEK Adam
1993
POL
+2.94
34.87
7
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+3.67
40.42
8
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
+3.71
40.72
9
PAULUS Daniel
1994
CZE
+3.83
41.63
10
VACLAVIK Lukas
1994
CZE
+4.28
45.05
11
STEPAN Martin
1995
CZE
+4.33
45.43
12
ORTNER Felix
1996
AUT
+4.40
45.96
13
SCHAAF Djordy
1998
NED
+5.07
51.04
14
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+5.19
51.95
15
OUVIN Jan
1999
CZE
+5.20
52.03
16
CERMAK Jan
1988
CZE
+5.80
56.58
17
KREILHUBER Severin
1999
AUT
+5.92
57.49
18
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+6.01
58.18
19
LINGG Michael
1997
AUT
+6.52
62.05
20
VASULIN Marek
1995
CZE
+6.78
64.02
21
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+6.92
65.08
22
KOEBERL Fabian
1999
AUT
+10.64
93.32
23
GUNTLISBERGEN Youri
1997
NED
+11.31
98.40
24
KUBALA Robert
1992
POL
+11.75
101.74
25
DUTKA Kacper
1995
POL
+13.17
112.52
26
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
+16.51
137.87
27
HARTIG Jiri
1998
CZE
+17.45
145.01
28
BROZMAN Branislav
1996
SVK
+18.18
150.55
29
VACEK Vladimir
1986
CZE
+18.50
152.98
30
MESIARIK Adrian
1999
SVK
+19.48
160.42
31
BIENKOWSKI Maciej
1995
POL
+20.59
168.84
32
KORYTAK Milan
1999
CZE
+22.64
184.40
33
VEBR Tomas
1989
CZE
+25.70
207.63
34
WYSOCKI Nikodem
1986
POL
+29.99
240.19
35
POLEDNAK Petr
1999
CZE
+31.25
249.75
36
MARCZEWSKI Maciej
1982
POL
+47.67
374.38
Did not finish 2nd run
STEFEK Zdenek
1999
CZE
KATRENIC Frederik
1999
SVK
MARAS Jan
1999
CZE
HAVEL Jan
1996
CZE
POECHGRABER Paul
1998
AUT
KOTWICA Dawid
1999
POL
KLEMS Vaclav
1995
CZE
MURIN Roman
1995
SVK
HROMADA Martin
1992
SVK
MULLER Marek
1998
CZE
KRAL Petr
1996
CZE
VRZGULA Vaclav
1992
CZE
FOREJTEK Filip
1997
CZE
BUSTA Julian
1997
AUT
BIALOBRZYCKI Sebastian
1994
POL
BENC Patrik
1997
CZE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
POLOMCAK Daniel
1999
SVK
KULICH Vaclav
1992
CZE
VORACEK Jiri
1997
CZE
MRACNA Tomas
1994
CZE
DUB Tomas
1999
CZE
BOKUVKA Jan
1999
CZE
KUCERA Martin
1995
CZE
KACHLIK Jachym
1999
CZE
STOIBER Mario
1999
AUT
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
MOZOLAK Milan
1999
SVK
HLAVACEK Jan
1998
CZE
HRABAK Martin
1999
CZE
BIENKOWSKI Bartosz
1997
POL
SURKOS Matej
1997
CZE
PETRIK Tomas
1996
SVK
TAVODA Martin
1999
CZE
MISTRIK Matej
1998
SVK
FIALA Eduard
1999
CZE
GALUSZKA Przemyslaw
1994
POL
MADRO Oskar
1998
SVK
APOLA Wiktor
1998
POL
REGIEL Maciej
1998
POL
DADEJIK Marek
1997
CZE
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
TABASZEWSKI Jakub
1995
POL
BAUMANN Clemens
1996
AUT
ONDERCANIN Daniel
1994
SVK
VRZGULA Lukas
1993
CZE
KLINSKY Tomas
1998
CZE
HABDAS Piotr
1998
POL
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
NEMEC Jan
1993
CZE
KUCERA Jan
1996
CZE
KOTZMANN Adam
1993
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run