official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HANSSON William
2001
SWE
1:55.86
17.32
2
JUNG Donghyun
1988
KOR
+0.28
19.76
3
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.43
21.07
4
WASMEIER Lukas
1994
GER
+0.67
23.16
5
FISCHBACHER Marco
1997
SUI
+1.02
26.21
6
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+1.30
28.65
7
KATO Seigo
1998
JPN
+1.38
29.35
8
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+1.46
30.05
9
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+2.24
36.85
10
ISHII Tomoya
1989
JPN
+2.35
37.81
10
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
+2.35
37.81
12
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+2.37
37.98
13
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+2.39
38.15
14
JONSSON William
2001
SWE
+2.48
38.94
15
TOMII Taiga
1998
JPN
+2.57
39.72
16
LAINE Tormis
2000
EST
+2.71
40.94
16
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+2.71
40.94
18
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+2.75
41.29
19
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+2.77
41.47
20
KIM Hyeontae
1990
KOR
+2.79
41.64
21
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+2.83
41.99
22
SHIN Masanori
1993
JPN
+2.90
42.60
23
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+2.96
43.12
24
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+3.08
44.17
25
FIOL Sebastien
1998
SUI
+3.20
45.22
26
KUBOTA Taku
1998
JPN
+3.24
45.56
27
SHIMADA Kento
1998
JPN
+3.31
46.17
28
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+4.68
58.12
29
FALAT Matej
1993
SVK
+4.84
59.51
30
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+5.06
61.43
31
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+5.08
61.60
32
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+5.52
65.44
33
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+5.57
65.88
34
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+6.03
69.89
35
MATSUURA Shotaro
1998
JPN
+6.25
71.80
36
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+6.45
73.55
37
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+6.49
73.90
38
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
+6.51
74.07
39
RHEE Dong Geun
1994
KOR
+6.74
76.08
40
SATO Ryuma
1999
JPN
+6.76
76.25
41
JUNG Minsik
1997
KOR
+6.86
77.12
42
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
+7.08
79.04
43
SATO Shintaro
2001
JPN
+7.33
81.22
44
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
+7.60
83.57
45
PARK Je-yun
1994
KOR
+7.83
85.58
46
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
+7.98
86.88
47
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
+8.27
89.41
48
GOTO Yushi
1997
JPN
+9.06
96.30
49
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
+9.51
100.22
50
HAMABE Hiromu
1999
JPN
+9.85
103.19
51
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+10.30
107.11
Did not qualify for 2nd run
HOU Zhifeng
2000
CHN
AZEGAMI Shotaro
2003
JPN
YAMAISHI Kanato
2003
JPN
OTSU Ayumu
2003
JPN
AOKI Yamato
2003
JPN
NARUSAWA Kazuma
2003
JPN
LIAN Jinhua
2001
CHN
FUNAMOTO Arata
2003
JPN
ZHAO Shuyang
2002
CHN
ZHANG Zengyan
2000
CHN
SU Bensheng
2001
CHN
LIU Juntong
2002
CHN
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
HASEGAWA Ryotaro
1997
JPN
SHIMAMURA Tatsuya
2000
JPN
KOBAYASHI Keisuke
2000
JPN
YOSHIDA Kaimu
2000
JPN
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
TANAKA Shun
1999
JPN
SHIMADA Kazuki
2000
JPN
SATORI Kazuki
2001
JPN
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
KOSE Yamato
1998
JPN
SATO Taiga
2001
JPN
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
TAKAYAMA Shintaro
1999
JPN
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MIYAJIMA Taiyo
2003
JPN
HUANG Jinlu
2002
CHN
ZHAO Jianqing
2002
CHN
MULATI Akezhuoli
1998
CHN
ISHIZUKA Koshiro
2002
JPN
CHIN Han
2001
KOR
HASHIMOTO Izumi
1997
JPN
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
AOKI Rion
2002
JPN
KONNO Chikara
2000
JPN
MIYAZAKI Yu
2000
JPN
TERASHIMA Eisuke
1999
JPN
TAKAGI Togo
2001
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
PELTOLA Olli
1998
FIN
INOMATA Shun
1997
JPN
SEINO Koyu
1993
JPN
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
LEE Han-Hee
1997
KOR
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
MIKAMI Taiga
1998
JPN
SATO Shintaro
1996
JPN
TREMMEL Anton
1994
GER
HONG Dongkwan
1995
KOR
BERNDT Ondrej
1988
CZE
MEISEN Adrian
1997
GER
NARITA Hideyuki
1993
JPN
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
Did not start 1st run