official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NOENS Nastasia
1988
FRA
1:34.98
6.00
2
HECTOR Sara
1992
SWE
+0.54
10.09
3
AGER Christina
1995
AUT
+0.62
10.70
4
CHABLE Charlotte
1994
SUI
+0.68
11.15
5
KOPP Rahel
1994
SUI
+0.98
13.43
6
BUCIK Ana
1993
SLO
+1.00
13.58
7
WALLNER Marina
1994
GER
+1.19
15.02
8
TRUPPE Katharina
1996
AUT
+1.42
16.76
9
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+1.62
18.28
10
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+2.04
21.46
11
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+2.31
23.51
12
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+2.32
23.59
13
FANCHINI Sabrina
1988
ITA
+2.40
24.19
14
VOGEL Nadja
1990
SUI
+2.55
25.33
15
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+2.76
26.92
16
VLHOVA Petra
1995
SVK
+2.80
27.23
17
WILLIBALD Elisabeth
1996
GER
+3.13
29.73
18
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+3.58
33.14
19
PERSYN Karen
1983
BEL
+3.62
33.44
20
ROBNIK Tina
1991
SLO
+3.65
33.67
21
FILSER Andrea
1993
GER
+3.67
33.82
22
FORNI Josephine
1994
FRA
+4.61
40.95
23
WESTMAN Hanna
1993
SWE
+4.81
42.46
24
NORBYE Tuva
1996
NOR
+5.51
47.77
25
SANDRAZ Morane
1991
FRA
+6.00
51.48
26
SCHWITTER Tanja
1993
SUI
+6.34
54.06
27
SKJOELD Maren
1993
NOR
+6.88
58.15
28
BREGOU Anne-Solene
1996
SUI
+6.93
58.53
29
LYSDAHL Kristin Anna
1996
NOR
+7.95
66.27
30
FIORANO Jasmine
1995
ITA
+8.38
69.52
30
TRULSRUD Tonje Healey
1994
NOR
+8.38
69.52
32
GRAVEN Rebecca
1994
SUI
+9.48
77.86
33
KARLSSON Hildur
1996
SWE
+10.74
87.42
34
BANCORA Salome
1993
ARG
+13.21
106.14
35
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+13.94
111.67
Did not finish 2nd run
KRYUKOVA Kristina
1997
RUS
PERRUCHON Martina
1996
ITA
GROEBLI Nathalie
1996
SUI
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
ALPHAND Estelle
1995
FRA
MIDALI Roberta
1994
ITA
PICCARD Lucie
1994
FRA
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
GMUER Chiara
1993
SUI
HOFER Hanna
1994
AUT
GEIGER Christina
1990
GER
WIRTH Barbara
1989
GER
THALMANN Carmen
1989
AUT
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
DYGRUBER Julia
1991
AUT
Did not finish 1st run
ROUX Tifany
1997
FRA
DORSCH Patrizia
1994
GER
WILD Simone
1993
SUI
ZUERCHER Lara
1995
SUI
NOGLER KOSTNER Tatiana
1994
ITA
GILLI Elena
1993
SUI
GASTALDI Nicol
1990
ARG
SOSIO Federica
1994
ITA
GERACI Romane
1997
FRA
HAAKANSSON-FERMBAECK Vera
1996
SWE
LAVTAR Katarina
1988
SLO
SMUTNA Michaela
1987
CZE
STOFFEL Elena
1996
SUI
BISSIG Carole
1996
SUI
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
GEYR Carmen
1992
ITA
BENZONI Marta
1990
ITA
WIESLER Maren
1993
GER
GRASSL Paulina
1994
SWE
SCHEYER Christine
1994
AUT
HUBER Katharina
1995
AUT
MAJERCZYK Sabina
1993
POL
MOHAGEN Julie Flo
1996
NOR
SOPPELA Merle
1991
FIN
HAASER Ricarda
1993
AUT
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run