official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
WORLEY Tessa
1989
FRA
1:20.82
15.00
2
FEST Nadine
1998
AUT
+0.06
15.88
3
HOLDENER Wendy
1993
SUI
+0.65
24.57
4
FRASSE SOMBET Coralie
1991
FRA
+0.76
26.19
5
WEIRATHER Tina
1989
LIE
+0.79
26.63
6
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
+0.87
27.81
7
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+0.88
27.96
8
KOPP Rahel
1994
SUI
+0.97
29.28
9
GRILL Lisa
2000
AUT
+1.08
30.90
10
MIRADOLI Romane
1994
FRA
+1.23
33.11
11
SUTER Jasmina
1995
SUI
+1.25
33.41
12
SCHNEEBERGER Rosina
1994
AUT
+1.36
35.02
13
PIROVANO Laura
1997
ITA
+1.66
39.44
14
HAERRI Vivianne
1999
SUI
+1.70
40.03
15
ETZENSPERGER Lindy
1998
SUI
+1.85
42.24
16
ALBANO Giulia
1999
ITA
+2.27
48.42
17
CERUTTI Camille
1998
FRA
+2.30
48.87
18
GAUCHE Laura
1995
FRA
+2.59
53.14
19
GALLI Jole
1995
ITA
+3.03
59.61
20
ZANONER Monica
1999
ITA
+3.26
63.00
21
WILLIBALD Martina
1999
GER
+3.27
63.15
22
ARRER Melanie
1998
AUT
+3.41
65.21
23
BROWN Cara
1994
GBR
+3.48
66.24
24
LIPPERT Carolin
1999
GER
+3.51
66.68
25
GROSSMANN Katja
1997
SUI
+3.70
69.48
26
PASLIER Esther
1997
FRA
+3.74
70.07
27
TRUMMER Julie
2001
SUI
+3.87
71.98
28
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
+3.88
72.13
29
BISSIG Chiara
2000
SUI
+3.89
72.28
30
ODERMATT Alina
2000
SUI
+4.08
75.07
31
DURRER Delia
2002
SUI
+4.20
76.84
32
CHIRAT Madeleine
1998
FRA
+4.27
77.87
33
SCHRANZHOFER Elisa
2000
ITA
+4.42
80.08
34
WECHNER Lena
2000
AUT
+4.81
85.82
35
MASSEREY Clara
2000
SUI
+4.85
86.41
36
RUNGGALDIER Teresa
1999
ITA
+4.87
86.71
37
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
+4.88
86.85
38
FLUETSCH Bianca
2001
SUI
+5.18
91.27
39
MOOSER Norina
2000
SUI
+5.28
92.74
40
SARRASIN Celine
2001
SUI
+5.50
95.98
41
BOISSET Perrine
2000
SUI
+5.51
96.13
42
ROSSI Livia
2001
SUI
+5.72
99.22
43
PIZZATO Sofia
1998
ITA
+5.74
99.52
44
CAILL Ania Monica
1995
ROU
+6.10
104.82
45
SIMADER Sabrina
1998
KEN
+6.54
111.30
46
MACHERET Valentine
1998
SUI
+6.56
111.59
Did not finish 1st run
SCHINDELHOLZ Pauline
2000
SUI
WALZ Alexandra
1999
SUI
SCHMITT Janine
2000
SUI
SCHAEDLE Tina
2001
AUT
MUZAFERIJA Elvedina
1999
BIH
SCHILLINGER Anna
2001
GER
WEMBSTAD Inni Holm
2000
NOR
STUFFER Carina
1999
GER
ERRARD Anouck
1999
FRA
DORIGO Fabiana
1998
GER
RAPAPORT Helena
1994
SWE
NUSSBAUMER Vanessa
1998
AUT
GFRERER Jessica
1998
AUT
PIOT Jennifer
1992
FRA
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
KAPFER Nadine
2000
GER
BASSINO Marta
1996
ITA
DA CANAL Carlotta
1999
ITA
NORBYE Tuva
1996
NOR
ZENERE Asja
1996
ITA
NIEDERWIESER Michelle
1999
AUT
JENAL Stephanie
1998
SUI
ROUX Tifany
1997
FRA
MORENO Cande
2000
AND
Disqualified 1st run