official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MILLER Andrew
1998
USA
2:15.91
27.01
2
READ Jeffrey
1997
CAN
+0.58
31.19
3
O BRIEN Keilan
1996
USA
+2.96
48.35
4
TAYLOR Collin
1995
CAN
+3.14
49.65
5
DOMONOSKE David
1997
USA
+3.24
50.37
6
DAVIDSON Brian
1996
USA
+3.64
53.26
7
WOOLLEY Kasper
1999
CAN
+3.72
53.83
8
LEGREE Ben
1996
CAN
+3.80
54.41
9
HOEGBOM Erik
1992
SWE
+3.82
54.55
10
LEITCH Jack
1996
CAN
+4.41
58.81
11
KNORPP Griffin
1998
USA
+4.70
60.90
12
ALKIER Justin
1998
CAN
+4.77
61.40
13
CRIST Spencer
1998
USA
+5.11
63.86
14
SHARP Keegan
1997
CAN
+5.18
64.36
15
JORDAN Asher
1999
CAN
+5.21
64.58
16
HUTCHISON Jonathan
1997
CAN
+7.27
79.43
17
COOK Carson
1998
CAN
+7.51
81.16
18
DONOHUE Ryan
1997
USA
+7.76
82.96
19
WRIGHT Spencer
1999
USA
+8.07
85.20
20
MAXWELL Trevor
1997
USA
+8.27
86.64
21
MICHAEL Liam
1999
AUS
+8.64
89.31
22
MOE-LANGE Peter
1998
USA
+8.70
89.74
23
CASHMAN Jordan
1997
USA
+8.74
90.03
24
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
+9.40
94.79
24
HENDERSON Macintyre
1997
USA
+9.40
94.79
26
CARLSON Hunter
1998
USA
+9.92
98.54
27
LEININGER Noah
1999
USA
+10.23
100.77
28
ELDER Andrew
1998
USA
+10.74
104.45
29
GOSS Harrison
1998
USA
+10.83
105.10
30
TERJESON Hayden
1999
USA
+10.85
105.25
31
CRAVENS R Minam
1999
USA
+10.87
105.39
32
LEGGETT Alan
1997
USA
+11.63
110.87
33
TURNER Cole
1998
USA
+12.72
118.73
34
GUNESCH Nathan
1998
USA
+12.97
120.53
35
TOBLER Max
1995
USA
+13.15
121.83
36
VANDERHOEF Otto
1999
USA
+15.82
141.08
37
QUIGLEY Cade
1999
USA
+16.82
148.29
38
DRAKE Jacob
1999
USA
+17.92
156.22
39
BUSCHE Scott
1998
USA
+19.31
166.25
40
MANN Cooper
1999
USA
+21.39
181.25
41
ALLEN Austin
1997
USA
+26.10
215.21
Did not finish 2nd run
TRIMBLE Trevor
1999
USA
LUNDTEIGEN Garret
1997
USA
LAFKY Walter
1999
USA
LYNE Conor
1993
IRL
FONTAINE Nicholas
1998
USA
RIZZOTTI Trevor
1999
USA
DONALD Gavin
1999
CAN
VALENTIN Alexander
1999
CAN
MCGRATH Scott
1999
USA
BRAZEROL Dominik
1997
USA
FOURIE J P
1998
USA
LLEWELLYN Carson
1997
CAN
HAFERMAN Eric
1994
USA
WEBSTER Ryan
1998
CAN
MUHLEN Louis
1998
AUS
MATEL Samuel
1996
USA
NOGARA Nicolo
1992
ITA
NYBERG Jonas
1990
SWE
YATES Cooper
1997
CAN
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MALONE William
1999
USA
FLYNN Connor
1998
USA
LAMB Charlie
1999
USA
WEAR-GRIMM Brandon
1997
USA
FELDMAN John
1998
USA
SMITH Wyatt
1998
USA
VUKOVIC Andrija
1994
SRB
ELLIS Tyler
1998
USA
OSSELAER Ian
1998
USA
WINGARD Max
1999
USA
BOZHINOVSKI Luka
1998
MKD
CURTIS Griffin
1997
USA
COURY Zachary
1998
USA
NEILL Ned
1999
AUS
MORGAN Cole
1998
USA
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
BLACKBURN John
1998
USA
LUNDTEIGEN Gunnar
1996
USA
DEWOLFE Kristian
1998
USA
MATHERS Luke
1997
USA
PRETTI Winston
1999
USA
MAGNOTTO J C
1997
USA
NELSON Preston
1997
USA
WALL Sam
1998
CAN
ESTRELLA Michael
1997
USA
HOLM Marcus
1998
CAN
LARSEN Gray
1997
USA
TOWNSEND Michael
1996
USA
BLACK Garett
1996
USA
WILSON Calvin
1998
USA
RODARTE Luke
1998
USA
CALARCO Matthew
1996
USA
BENDA Jake
1993
USA
SNYDER Will
1998
USA
MACEDO Michel
1998
BRA
YOUNG Joseph
1996
CAN
MCCLURE Yuri
1998
USA
REICH - POGLADIC Andraz
1993
SLO
GUTSTEIN Grant
1997
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run