official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
JAGGE Finn Chr.
1966
NOR
1:51.92
-4.00
2
STANGASSINGER Thomas
1965
AUT
+0.06
-3.69
3
KOSIR Jure
1972
SLO
+0.18
-3.07
4
BOURGEAT Pierrick
1976
FRA
+0.96
0.97
5
AAMODT Kjetil Andre
1971
NOR
+1.51
3.83
6
MAYER Christian
1972
AUT
+1.64
4.50
7
ROCCA Giorgio
1975
ITA
+1.84
5.54
8
KJUS Lasse
1971
NOR
+1.86
5.64
9
STIANSEN Tom
1970
NOR
+1.87
5.69
10
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
+1.99
6.31
11
STRAND NILSEN Harald Chr.
1971
NOR
+2.04
6.57
12
AMIEZ Sebastien
1972
FRA
+2.05
6.62
13
PAGE Kevin
1975
FRA
+2.11
6.93
14
HANSSON Martin
1975
SWE
+2.18
7.30
15
EBERLE Markus
1969
GER
+2.21
7.45
16
TESCARI Fabrizio
1969
ITA
+2.82
10.61
17
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
+2.85
10.77
18
GRAVIER Richard
1974
FRA
+2.90
11.03
19
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
+3.00
11.55
20
ERTL Andreas
1975
GER
+3.06
11.86
21
REITER Mario
1970
AUT
+3.18
12.48
22
CASANOVA Marco
1976
SUI
+3.37
13.46
23
VON GRUENIGEN Michael
1969
SUI
+3.46
13.93
24
KIMURA Kiminobu
1970
JPN
+3.74
15.38
Did not qualify for 2nd run
MILLER Bode
1977
USA
HAYER Stanley
1973
CAN
LLORACH Gaetan
1974
FRA
LAVOIE Vincent
1977
CAN
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
SIMOND Francois
1969
FRA
KOLLE Arnt Georg
1974
NOR
VIOLON Pierre
1973
FRA
ZINSLI Andrea
1972
SUI
COGOLI Patrick
1976
ITA
ACCOLA Paul
1967
SUI
BACHLEDA Andrzej
1975
POL
BAXTER Alain
1973
GBR
BELFROND Matteo
1967
ITA
BERGAMELLI Sergio
1970
ITA
BERGAMELLI Thomas
1973
ITA
BROLENIUS Johan
1977
SWE
BRUGGE Jesper
1975
SWE
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
DIMIER Yves
1969
FRA
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
MLEKUZ Rene
1975
SLO
WEISS Angelo
1969
ITA
KUNC Mitja
1971
SLO
VOGL Alois
1972
GER
KUOSMANEN Aleksi
1977
FIN
VALENCIC Mitja
1978
SLO
GRANDI Thomas
1972
CAN
LEROY Andy
1975
USA
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
MARILA Mika
1973
FIN
SCHILCHEGGER Heinz
1973
AUT
ESCODA Gerard
1970
AND
RAICH Benjamin
1978
AUT
PLASCHY Didier
1973
SUI
ERICSSON Andreas
1973
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run