official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GEIER Gerald
1993
AUT
1:34,18
40.06
2
TROPPER Niklas
1995
AUT
+0.57
43.81
3
WIMMLER Maximillian
1994
AUT
+0.76
45.06
4
HOFSTAEDTER Mathias
1992
AUT
+0.92
46.12
5
GRUBER David
1992
AUT
+1.24
48.22
6
CAS Jure
1994
SLO
+1.35
48.95
7
STEGMANN Maximilian
1994
GER
+1.39
49.21
8
FAHRINGER Stefan
1994
AUT
+1.40
49.28
9
RICHTER Fabian
1994
AUT
+1.48
49.80
10
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
+1.67
51.05
11
GREIL Elias
1994
AUT
+1.80
51.91
12
SCHULHOFER Benjamin
1996
AUT
+1.83
52.11
13
ROBIC Sergij
1994
SLO
+1.95
52.90
14
NEPRAUNIG Alexander
1995
AUT
+2.16
54.28
15
FESHCHUK Rostyslav
1990
UKR
+2.36
55.60
16
PAVELKA Matus
1993
SVK
+2.61
57.24
17
VETTER Alexander
1993
GER
+3.78
64.94
18
ORTNER Michael
1991
GER
+4.07
66.85
19
GRUBER David Lukas
1996
AUT
+4.39
68.96
20
BREESE Ashley
1996
GBR
+4.72
71.13
21
WURZER Raphael
1991
AUT
+4.73
71.20
22
RESCH Cajetan
1996
GER
+4.86
72.05
23
TONEATTI Michael
1993
SUI
+5.28
74.82
24
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+5.57
76.73
25
LEITNER Johannes
1996
AUT
+5.62
77.06
26
MARCHLER Thomas
1996
AUT
+5.70
77.58
27
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+5.89
78.83
28
UNTERRADER Patrick
1996
AUT
+6.08
80.09
29
RIEDMANN Daniel
1996
AUT
+6.20
80.88
30
BRANDSTETTER Markus
1996
AUT
+6.48
82.72
31
KEJVAL Martin
1995
CZE
+6.56
83.25
32
SCHABER Kilian
1996
AUT
+6.60
83.51
33
HAM Ihor
1995
UKR
+6.70
84.17
34
ANGERER Andreas
1994
AUT
+7.51
89.50
35
KUCHLING Paul
1995
AUT
+7.64
90.36
36
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
+8.01
92.79
37
EDER Philip
1995
AUT
+9.07
99.77
38
HEGYI Balazs
1990
HUN
+9.09
99.90
39
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
+9.52
102.73
Did not finish 2nd run
KOHLWEISS Matthias
1991
AUT
BAUMANN Clemens
1996
AUT
LANZENBERGER Marc
1996
AUT
WARD Joel
1991
GBR
STEINGRUBER David
1995
AUT
PFLUG Florian
1996
AUT
DAVIS George
1995
GBR
RASSER Guenther
1996
AUT
ORTNER Felix
1996
AUT
BOHN Raimund
1985
GER
ZEIRINGER Patrick
1996
AUT
OBAUER Gotthard
1996
AUT
JAKUBCO Jan
1995
SVK
SCHWEIGER Sebastian
1996
AUT
ORAMUS Piotr
1995
POL
KOGLER Tobias
1996
AUT
SZEPESI Bertold
1990
HUN
KACICA Alan
1996
POL
OBERNOSTERER Daniel
1992
AUT
KARL Simon
1994
AUT
BAURECHT Markus
1994
AUT
SCHLICK Christoph
1996
AUT
TELYCHUK Vasyl
1992
UKR
GIRBL Moritz
1993
AUT
NOBER Kevin
1996
AUT
LANZINGER Christoph
1995
AUT
WINKLER Manuel
1995
AUT
BAUREGGER Fabian
1996
AUT
SORTSCHAN Alexander
1995
AUT
PREYMANN Clemens
1991
AUT
GASPARIN Giulio
1991
ITA
KERNEN Jan
1993
SUI
FIEDLER Florian
1992
AUT
ICHINOMOTO Tomoki
1991
JPN
SIRAN Vladimir
1991
SVK
EBNER Josef
1994
AUT
RUPNIK Job
1996
SLO
RAZUS Martin
1989
SVK
REISSNER David
1994
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KADERAVEK David
1993
GER
MATHIS Andreas
1996
AUT
BRAENDLE Benjamin
1975
GER
HOFER Florian
1995
GER
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
WIMMER Simon
1996
GER
HAHN Thomas
1996
AUT
KAIN Mario
1996
AUT
TOMANN Felix
1995
AUT
SEITZ Anton-Felix
1995
AUT
TSCHERNUTH Sebastian
1995
AUT
ONDERCANIN Daniel
1994
SVK
HEINZMANN Simon
1995
SUI
POMBERGER Alexander
1995
AUT
KOGLER Raphael
1995
AUT
MOSER Florian
1995
AUT
KRENN Christoph
1994
AUT
SAMS Johannes
1995
AUT
FENDER Laurin
1996
AUT
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
RAHM Michael
1995
AUT
TAKATS Tristan
1995
AUT
Disqualified 1st run