official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
1:24.48
27.20
2
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+0.58
32.21
3
GARAY Aingeru
1998
ESP
+0.61
32.47
4
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+1.00
35.84
5
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
+1.57
40.77
6
HOLSCHER Kay
1998
CHI
+1.65
41.46
7
GUTSTEIN Trent
1998
USA
+1.98
44.31
8
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
+2.01
44.57
9
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
+2.14
45.69
10
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
+2.15
45.78
11
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+2.57
49.41
12
LILLEY Austin Michael
1998
USA
+3.22
55.02
13
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+3.33
55.97
14
CANTERO Tomas
2000
ARG
+3.34
56.06
15
FIGUEROA Andres
1996
CHI
+3.55
57.88
16
FLEURANCE Louis
1998
FRA
+3.93
61.16
17
GIRARD Corentin
2002
FRA
+4.67
67.55
18
VALENZUELA Emilio
2000
ARG
+4.71
67.90
19
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
+5.15
71.70
20
DRAJZIBNER Matias
1999
ARG
+5.28
72.83
21
TORTAJADA BAUTISTA Adrian
2000
ESP
+5.31
73.08
22
BASUALDO Maximo
2003
ARG
+10.80
120.52
23
SIMON NEYROUD Theo
2003
FRA
+11.43
125.97
24
AYERZA Rufino Alberto
2002
ARG
+12.80
137.81
25
BOMMER Edgar
2003
FRA
+14.09
148.95
26
BONACALZA Joaquin
2002
ARG
+14.30
150.77
27
FORMAN Noah
2002
USA
+14.46
152.15
28
SCHILKRUT Ian
2000
CHI
+18.31
185.42
29
SORIANI GIMENEZ Diego
2003
ARG
+20.70
206.07
30
GENTILE Crowley
1998
USA
+22.45
221.19
31
CHOZAS Felipe
2002
ARG
+26.34
254.81
32
SYLVESTER Sebastian
2000
ARG
+26.41
255.41
33
SEGOVIA Simon
2003
ARG
+26.76
258.44
34
MOLINA Valentin
2003
ARG
+32.95
311.92
35
TOSO Martiniano
2003
ARG
+34.61
326.27
36
MIGNAQUY Santiago
2003
ARG
+57.57
524.67
Did not finish 2nd run
OYARZO Andres Luciano
2003
ARG
BOOCK COSNARD Lautaro
2003
ARG
ORTEGA VELARDE Lucio
2003
ARG
DUARTE Augusto
2003
ARG
RONCALLO Juan Ignacio
1998
ARG
GIOIOSO Juan Manuel
2003
ARG
EIRAS Felipe
2002
ARG
VIDAL Noah
2002
FRA
TURNES Elio
2002
FRA
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
SIGNE Valentin
2000
CHI
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
SALVADORES Xavier
1996
AND
BONVIN Anthony
1994
SUI
KUONEN Lars
1995
SUI
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TEDIN Hugo
2003
ARG
IBANEZ AZUMENDI Fermin
2003
ARG
DEL AGUA Inaki
2003
ARG
GRESSANI Franco
2003
ARG
MENDEZ CASARIEGO Pedro
2003
ARG
WEHNCKE Maximo
2003
ARG
GUERENA Alfonso
2003
ARG
WELLESCHIK Ivo
2003
ARG
PEREZ ROMERO Nazareno
2003
ARG
ZANDOMENI Augusto
2003
ARG
PANDOLFI Joaquin
2001
ARG
ESCURRA Tomas
2002
ARG
PEREZ DE SOLAY Joaquin
2002
ARG
CAPDEFERRO David
2002
ESP
ROIZ Marcos
2001
ARG
GASTALDI Francesco
2001
ARG
PUYO Antoine
2002
FRA
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
ALARCON Bautista
2002
ARG
VALLON Enzo
2000
FRA
RICHARD Aurelien
2001
FRA
PIROZZI Nicolas
2002
CHI
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
PARELLADA Enric
1998
ESP
MINTEGUI Ibon
1999
ESP
GUIGONNET Edouard
2001
GBR
ALONSO Bautista
2000
ARG
HOLSCHER Diego
2001
CHI
SALARICH Joaquim
1994
ESP
OEHRLI Joel
1998
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run