official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
WIBERG Pernilla
1970
SWE
1:17.31
0.00
2
SCHNEIDER Vreni
1964
SUI
+0.37
2.73
3
ERTL Martina
1973
GER
+0.63
4.64
4
KJOERSTAD Marianne
1970
NOR
+0.84
6.19
5
COMPAGNONI Deborah
1970
ITA
+1.07
7.89
6
MAIERHOFER Monika
1967
AUT
+1.11
8.18
7
ANDERSSON Kristina
1965
SWE
+1.47
10.84
8
NOWEN Ylva
1970
SWE
+1.79
13.20
9
PICCARD Leila
1971
FRA
+1.82
13.42
10
ZINGRE-GRAF Gabriela
1970
SUI
+2.04
15.04
11
KOZNICK Kristina
1975
USA
+2.16
15.93
12
HROVAT Urska
1974
SLO
+2.22
16.37
13
RIEGLER Claudia
1976
NZL
+2.31
17.03
14
EDER Elfi
1970
AUT
+2.58
19.02
15
OESTER Marlies
1976
SUI
+2.68
19.76
16
PRETNAR Spela
1973
SLO
+2.85
21.01
17
KOELLERER Karin
1970
AUT
+3.03
22.34
18
CHAUVET Patricia
1967
FRA
+3.25
23.96
19
SEIZINGER Katja
1972
GER
+3.31
24.40
19
MAGONI Lara
1969
ITA
+3.31
24.40
21
RODLING Titti
1970
SWE
+3.73
27.50
22
BAKKE Trine
1975
NOR
+3.76
27.72
23
VIDAL Vanessa
1974
FRA
+3.87
28.53
24
KAPPAURER Veronika
1971
AUT
+4.00
29.49
25
LIEB Manuela
1971
AUT
+4.07
30.01
26
ACCOLA Martina
1969
SUI
+4.26
31.41
27
ZIMMERMANN Angela
1974
GER
+4.28
31.56
27
COBERGER Annelise
1971
NZL
+4.28
31.56
Did not qualify for 2nd run
PLANK Astrid
1971
ITA
ROZSA Edith
1973
CAN
SCHUSTER Stefanie
1969
AUT
SERRA Roberta
1970
ITA
PEQUEGNOT Laure
1975
FRA
SHEINBERG Carrie
1972
USA
PASCAL-SAIONI Christel
1973
FRA
TICHY Katerina
1974
CAN
ZELLER-BAEHLER Heidi
1967
SUI
MONAHAN Kathleen
1972
USA
BORGHI Catherine
1976
SUI
GALLIZIO Morena
1974
ITA
GERG Hilde
1975
GER
MERLIN Barbara
1972
ITA
FLEMMEN Andrine
1974
NOR
GLADISHIVA Svetlana
1971
RUS
HAEUSL Regina
1973
GER
BOKAL Natasa
1967
SLO
DOVZAN Alenka
1976
SLO
KRISTIANSEN Kristine
1975
NOR
DORFMEISTER Michaela
1973
AUT
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GIMLE Trude
1974
NOR
STOECKL Ingrid
1969
AUT
STEGGALL Zali
1974
AUS
YDESKOG Linda
1973
SWE
DE MARTIN TROPANIN Tiziana
1974
ITA
BOSCH FORRELLAD Monica
1972
ESP
FORTKORD Martina
1973
SWE
CARRICK-ANDERSON Emma
1975
GBR
SALVENMOSER Ingrid
1967
AUT
ROTEN MEIER Karin
1976
SUI
RIEGEL Christina
1971
AUT
REY BELLET Corinne
1972
SUI
HANSSON Erika
1973
SWE
KOREN Katja
1975
SLO
BIAVASCHI Elisabetta
1973
ITA
MASNADA Florence
1968
FRA
NEUENSCHWANDER Katrin
1971
SUI
NEF Sonja
1972
SUI
BRAUNER Sibylle
1975
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run