official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRUEDERL Timo
1989
GER
1:34.71
21.61
2
GRUBER Christian
1993
GER
+0.66
27.67
3
DORNER Clemens
1991
AUT
+0.81
29.05
4
STROLZ Johannes
1992
AUT
+0.83
29.23
5
STRASSER Linus
1992
GER
+1.10
31.71
6
DRESSEN Thomas
1993
GER
+1.87
38.79
7
STEINBACHER Andreas
1992
GER
+2.13
41.18
8
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
+2.29
42.65
9
KETTERER David
1993
GER
+2.46
44.21
10
DATZER Fabian
1992
GER
+2.58
45.31
11
GOESWEINER Martin
1992
AUT
+3.07
49.81
11
SUGAI Ryo
1991
JPN
+3.07
49.81
13
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+3.17
50.73
14
WALLNER Maximilian
1991
GER
+3.40
52.84
15
BUGNARD Pierre
1993
SUI
+3.46
53.39
16
LAENGST Heiner
1994
GER
+3.67
55.32
16
NOGER Cedric
1992
SUI
+3.67
55.32
18
AICHER Lukas
1991
GER
+3.77
56.24
19
LIEBL Sebastian
1989
GER
+3.81
56.61
20
VETTER Alexander
1993
GER
+3.95
57.89
21
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+4.08
59.09
22
BRANDNER Christof
1994
GER
+5.60
73.05
23
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+5.69
73.88
24
JENAL Nicolai
1993
SUI
+6.00
76.73
25
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+6.19
78.47
26
BITTNER Daniel
1995
GER
+6.55
81.78
27
HAUCK Andreas
1995
GER
+6.67
82.88
28
SAUTER Paul
1994
GER
+6.71
83.25
29
ERTL Klaus
1995
GER
+7.00
85.91
30
DELLNER Simon
1995
GER
+7.30
88.67
31
SENG Benedikt
1993
GER
+7.31
88.76
32
LUUKKO Max
1994
FIN
+7.88
94.00
33
BAYER Patrick
1989
GER
+7.99
95.01
34
BAUER Andreas
1993
GER
+8.08
95.83
35
HIEMER Pascal
1995
GER
+8.73
101.80
36
REISSER Michael
1992
GER
+8.74
101.90
37
WILLIBALD Stefan
1994
GER
+9.35
107.50
38
BRUKER Simon
1995
GER
+9.42
108.14
39
DICK Alexander
1994
GER
+10.65
119.44
40
HRONEK Tim
1995
GER
+10.85
121.28
41
WEHRLE Tristan
1995
GER
+11.31
125.50
41
PORWOL Philipp
1995
GER
+11.31
125.50
43
EMMERT Fabian
1994
GER
+11.38
126.15
44
MUELLER Fabian
1995
GER
+12.85
139.65
45
WINTER Michael
1995
GER
+15.04
159.77
46
BAUER Patrick
1995
GER
+16.78
175.75
47
KIEHLING Felix
1995
GER
+17.53
182.64
48
WEBER Sebastian
1993
GER
+19.20
197.98
49
MAYER Daniel
1981
GER
+19.48
200.55
Did not finish 2nd run
LEMAIRE Marc
1976
BEL
BOLSINGER Nico
1994
GER
FUCHS Quirin
1995
GER
HEIDER Thomas
1993
GER
STEGMANN Maximilian
1994
GER
REICH Max
1995
GER
WETZEL Maximilian
1991
GER
FIERENS Thomas
1993
BEL
OEHRI Josef
1991
LIE
BIECHL Tobias
1992
GER
EGGER Valentin
1993
GER
HEEB Simon
1991
LIE
LENZ Markus
1992
GER
ZEGG Pablo
1991
SUI
HIETANEN Kasper
1991
FIN
KARELLY Mario
1992
AUT
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
BERNDT Ondrej
1988
CZE
LINDEBNER Anton
1991
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZIPPERLE Michael
1995
GER
TREMMEL Tobias
1988
GER
WAGENBAUER Klaus
1989
GER
WAXENBERGER Florian
1992
GER
HILZINGER Alexander
1994
LIE
TANAKA Aruha
1993
JPN
KRAHNERT Lucas
1995
GER
KAUZ Ulrich
1993
GER
WASMEIER Lukas
1994
GER
TREMMEL Anton
1994
GER
GRAND Fabio
1992
SUI
WASMEIER Markus
1993
GER
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
MAAS Max
1994
GER
PLATZER Lukas
1991
ITA
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
FERSTL Christian
1992
GER
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
HERZOG David
1992
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run