official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
FISCHER Mario
1977
AUT
1:31.32
40.24
2
BRAUER Jonathon
1981
AUS
+0.64
44.30
3
KROPF Peter
1975
AUT
+1.61
50.47
4
AUER Martin
1978
AUT
+1.86
52.05
4
BINDER Oliver
1977
AUT
+1.86
52.05
6
REICHELT Hannes
1980
AUT
+1.92
52.43
7
ALASONATTI Luca
1974
ITA
+2.82
58.15
8
BOTTA Frederic
1974
FRA
+3.20
60.56
9
NEUMAYER Gerhard
1980
AUT
+3.95
65.33
10
BERTONCELLO Cristiano
1976
ITA
+4.40
68.19
11
POLSTER Daniel
1983
AUT
+4.78
70.60
12
FRANK Guido
1968
AUT
+5.68
76.32
13
JAEGER Frank
1974
GER
+5.73
76.63
14
MAGI Alberto
1974
ITA
+7.02
84.83
15
TURNER Shaun
1979
AUS
+7.41
87.30
16
HOPFGARTNER Alfred
1983
AUT
+7.63
88.70
17
HINTERBERGER Werner
1983
AUT
+7.83
89.97
18
FLASCHBERGER Christian
1983
AUT
+8.02
91.18
19
CHERUBIN Nicola
1977
ITA
+8.03
91.24
20
MACKINNON Scott
1980
AUS
+8.41
93.65
21
SCOPEL Thomas
1981
ITA
+8.91
96.83
22
KOCH Stefan
1977
GER
+9.59
101.15
23
HEREGGER Bjoern
1982
AUT
+10.12
104.52
24
GERKAU Lucien
1978
GER
+10.71
108.26
25
LUSSNIG Stefan
1977
AUT
+11.92
115.95
26
SPEROTTI Simone
1978
ITA
+11.95
116.14
27
NEUHAUSER Reinhard
1980
AUT
+12.19
117.66
28
VINCZE Peter
1975
HUN
+12.43
119.19
29
WIELTSCHNIG Silvio
1973
AUT
+12.83
121.73
30
FIEDLER Bernhard
1979
AUT
+13.89
128.46
31
VANZ Alessandro
1980
ITA
+14.75
133.92
32
DOBROVODSKY David
1972
AUT
+15.91
141.29
33
FALCH Rainer
1978
AUT
+16.67
146.12
34
RADOANI Andrea
1982
ITA
+16.69
146.24
35
MAGIN Peter
1981
GER
+17.97
154.37
36
VINCZE Akos
1978
HUN
+20.01
167.33
37
MAROSI Attila
1982
HUN
+20.86
172.73
38
MILTON Michael
1973
AUS
+23.46
189.24
39
DASCHNER Matthias
1979
GER
+30.43
233.51
40
MAYERL Walter
1939
AUT
+35.41
265.14
Did not finish 2nd run
MELLMER Johannes
1983
AUT
SCHOELZEL Oliver
1982
GER
RINDHAUSER Peter
1982
AUT
STARCHEL Marco
1981
AUT
STOCKER Michael
1983
AUT
TRUSCHNER Christoph
1983
AUT
NUSSBAUMER Rudolf
1980
AUT
LESSER Jorge
1980
CHI
FIEDLER Stefan
1981
AUT
ALDEA Juan Pablo
1980
CHI
BLEIN Stephane
1978
FRA
BONIS Romain
1980
FRA
CHAMBEL Lionel
1978
FRA
CHASTRES Jean-Mathieu
1980
FRA
EVERS Norbert
1982
AUT
FERSTL Franz
1976
GER
FRUEHWIRTH Florian
1981
AUT
KRAMER Michael
1982
AUT
Did not finish 1st run
HEINFLING Ulrich
1967
GER
KERSCHBAUMMAYR Juergen
1980
AUT
HORN Andreas
1978
GER
HOEFLINGER Ulli
1976
GER
BIANCO Andrea
1970
ITA
BARBAI Aron
1980
HUN
CORDELLA Denis
1978
ITA
SEREK Michael
1974
AUT
MARAK Christoph
1981
AUT
FAUROBERT Alix
1978
FRA
MEEH Georg
1978
GER
ROCHE Antoine
1978
FRA
FERNANDEZ Victor
1983
CHI
RAINER Bernhard
1983
AUT
LOSBICHLER Markus
1982
AUT
PRODINGER Christian
1979
AUT
PRETTERHOFER Peter
1983
AUT
FORMANN Marcel
1980
AUT
PLATINETTI Alberto
1979
ITA
VOELKSCH Hartmut
1970
GER
PETERSIK Marian
1973
GER
LOIDL Julian
1981
AUT
OSTERMANN Robert
1977
AUT
HABERT Yoann
1981
FRA
WESSELS Canyon
1981
NED
FUCHS Alexander
1980
AUT
GIFFINGER Matthias
1979
AUT
NEUHAUSER Andreas
1979
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run