official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PLATZER Lukas
1991
ITA
1:51.98
93.18
2
DAMIAN Johannes
1992
ITA
+1.22
105.49
3
SETTE Daniele
1992
SUI
+1.83
111.65
4
SCHWIENBACHER Marian
1992
ITA
+1.98
113.16
5
BARANDUN Gian Luca
1994
SUI
+2.65
119.92
6
KHUBER Martin
1992
KAZ
+3.59
129.41
7
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+3.73
130.82
8
OBERKOFLER Armin
1993
ITA
+4.46
138.19
9
ATZ Christoph
1995
ITA
+4.48
138.39
10
RUNGGER Stefan
1994
ITA
+5.10
144.64
11
RABANSER Alexander
1993
ITA
+5.23
145.96
12
DEMETZ Gabriel
1994
ITA
+5.48
148.48
13
MARTINER Alex
1993
ITA
+6.30
156.75
14
CAPPADOZZI Diego
1995
ITA
+6.36
157.36
15
FILL Damian
1995
ITA
+6.90
162.81
16
SVENSK Mikael
1994
FIN
+7.17
165.53
17
MARCON Giovanni
1993
ITA
+7.39
167.75
18
MAIR Thomas
1994
ITA
+7.46
168.46
19
BABICKI Pawel
1994
POL
+7.55
169.37
20
OBERRAUCH Klaus
1994
ITA
+8.79
181.88
21
GUFLER Gert
1994
ITA
+10.04
194.49
22
GROSS David
1994
ITA
+10.19
196.01
23
LORENZ Pietro
1993
ITA
+10.22
196.31
24
SCHIEDER Florian
1995
ITA
+10.32
197.32
25
SPERINDE Simone
1993
ITA
+11.33
207.51
26
LERCHEGGER Christian
1995
ITA
+11.97
213.97
27
CHIODI Luca
1993
ITA
+12.80
222.35
28
HAAS Gabriel
1995
ITA
+13.62
230.62
29
FISCHNALLER Ivan
1995
ITA
+14.75
242.02
30
INNERHOFER Stefan
1995
ITA
+15.09
245.45
31
ZANAROTTI Matteo
1995
ITA
+15.11
245.66
32
CALL Daniele
1995
ITA
+16.43
258.98
33
LANZ Patrick
1995
ITA
+21.14
306.51
34
PLOZZA Moreno
1994
SUI
+29.49
390.77
Did not finish 2nd run
PERATHONER Mirko
1995
ITA
ROSATI Damiano
1995
ITA
GRUBER FREI Daniel
1995
ITA
ZOCCHI Ivo
1994
ITA
ERSCHBAMER Roland
1994
ITA
PIXNER Philipp
1994
ITA
KLOTZ Helmut
1994
ITA
PLANCKER Gregor
1994
ITA
TRENKER Lukas
1992
ITA
PIFFRADER Moritz
1993
ITA
POEHL Philipp
1993
ITA
MULLAYEV Alon
1995
KAZ
THALER Simon
1993
ITA
RINNER Max
1991
ITA
KUPPELWIESER Luis
1993
ITA
PROMBERGER Michaelangel
1992
ITA
HOFER Aaron
1992
ITA
SPARBER Andreas
1991
ITA
Did not finish 1st run
HOLZKNECHT Armin
1995
ITA
MASSERA Leonardo
1995
ITA
MAURBERGER Simon
1995
ITA
SCAPOLAN Alex
1994
ITA
KAMMERER Manfred
1994
ITA
EGGER Klaus
1994
ITA
FAUSTINI Stefan
1992
ITA
PINCINI Mattia
1995
ITA
HOLZER Christoph
1993
ITA
ALBER Matthias
1993
ITA
LONGO Marco
1994
ITA
MAIR Rene
1992
ITA
PFEIFHOFER Florian
1993
ITA
GASPARINI Matteo
1992
ITA
TUMLER Fabian
1993
ITA
GUIDOLIN Tiberio
1995
ITA
TANAKA Aruha
1993
JPN
PFITSCHER Egon
1992
ITA
STEINWANDTER Patrick
1992
ITA
RENNER Patrick
1995
ITA
LINTNER Fritz
1994
ITA
SPIESS Bernd
1993
ITA
REITERER Andreas
1992
ITA
KARBON Philipp
1994
ITA
LONGO Edoardo
1995
ITA
KINDLE Nicola
1991
LIE
SGIER Gian
1993
SUI
MESSNER Maximilian
1994
ITA
SORARU Florin
1991
ITA
PIRINI Martin
1993
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run