official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PLONER Manuel
2001
ITA
1:30.20
15.87
2
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+0.33
18.54
3
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.83
22.59
4
LAINE Tormis
2000
EST
+0.85
22.75
5
JASICZEK Michal
1994
POL
+0.89
23.07
6
SORIO Francesco
1997
ITA
+1.68
29.47
7
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+1.77
30.19
8
PAULUS Daniel
1994
CZE
+2.44
35.62
9
HAHTELA Henri
2001
FIN
+2.52
36.26
10
STEPAN Martin
1995
CZE
+2.88
39.18
11
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+2.95
39.74
12
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+3.05
40.55
13
RIZZI Lukas
2000
ITA
+3.09
40.88
14
PERATHONER Pauli
1999
ITA
+3.12
41.12
15
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+3.28
42.42
16
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+3.54
44.52
17
FABJAN Kristof
1997
SLO
+3.60
45.01
18
NARDELLI Martin
1998
ITA
+4.07
48.81
19
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+4.27
50.43
20
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+4.52
52.45
21
KEJVAL Martin
1995
CZE
+4.73
54.15
22
MITTERRUTZNER Lukas
2001
ITA
+4.87
55.28
23
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+5.18
57.79
23
HIEMER Marvin
2000
GER
+5.18
57.79
25
BOGNER Julian
2001
GER
+5.42
59.73
26
COLLINI Filippo
2000
ITA
+5.86
63.30
27
SIRVIO Salomo
2001
FIN
+5.98
64.27
28
PLANK Julian
2000
GER
+6.41
67.75
29
MOL Sergey
2000
NED
+7.41
75.84
30
LEEK David
2000
NED
+9.03
88.95
31
KROELL Raphael
2000
ITA
+9.09
89.44
32
DAZ Martino
2001
ITA
+9.65
93.97
33
RUNGG Tamino
2002
GER
+10.42
100.20
34
CANNAERTS Arthur
2002
BEL
+10.77
103.03
35
MAYR Maximilian
2002
AUT
+10.98
104.73
36
HERZ Fabio
2002
AUT
+11.08
105.54
37
TRAUSTASON Tandri Snaer
2000
ISL
+13.79
127.47
38
RANDO Marco
1998
ESP
+13.82
127.72
39
CLARKE Callum
2001
GBR
+15.63
142.37
40
WAITT Stuart
1999
GBR
+15.88
144.39
41
MCROBB Cameron
2000
GBR
+18.91
168.91
42
BRUERS Quillan
2002
BEL
+20.12
178.70
43
SHEPHERD Calum
2000
GBR
+21.13
186.88
44
THEVELIN Arthur
2002
BEL
+22.98
201.85
Did not finish 2nd run
VANPUYVELDE Lennart
2002
BEL
VERHEUL Tim
2000
NED
LOSS Daniels
2000
LAT
ERGUIN Mikel
2000
ESP
MINTEGUI Ibon
1999
ESP
MOEHRING Roy
1999
NED
DE DECKER Yoeri
2000
BEL
MADER Robin
2000
ITA
SENONER Aaron
2001
ITA
SZADKOWSKI Filip
1998
POL
FABBRI Tommaso
1997
ITA
CHRAPEK Adam
1993
POL
KOTZMANN Adam
1993
CZE
BERNDT Ondrej
1988
CZE
ALAERTS Kai
1989
BEL
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GARDARSSON Jon Hakon
2002
ISL
PLUNSER Christof
2002
AUT
FORD John
1987
GBR
MAAS Jentse
2002
BEL
WYFFELS Robin
2002
BEL
VOGT Luis
2002
GER
ZUNTERER Simon
2002
GER
THORDARSON Georg Fannar
1999
ISL
BODE DEN Luka
2001
NED
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
LEITNER Raphael
2000
ITA
PLANCKER David
2001
ITA
GATTO Francesco
1999
ITA
KUWALL Duncan
1998
GBR
CHYC Alex
1999
POL
REVUCKY Samuel
1999
SVK
AHO Saku
1997
FIN
RUPNIK Matevz
1997
SLO
SCHMID Alexander
1994
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
Disqualified for Over Quota