official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRANDENBURG Will
1987
USA
1:49.60
6.00
2
GREGORAK Will
1990
USA
+1.07
12.05
3
KASPER Nolan
1989
USA
+1.77
16.01
4
ENGEL Mark
1991
USA
+1.97
17.14
5
STIEGLER Seppi
1988
USA
+2.28
18.90
6
RODES Istok
1996
CRO
+2.38
19.46
7
GRANSTROM Colby
1990
USA
+2.47
19.97
8
COCHRAN-SIEGLE Ryan
1992
USA
+2.50
20.14
9
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+2.57
20.54
10
ST-GERMAIN Wiliam
1992
CAN
+2.84
22.07
11
ADDE Andreas
1988
NOR
+3.19
24.05
12
BRATH Joergen
1991
NOR
+5.08
34.74
13
SHIFFRIN Taylor
1992
USA
+5.25
35.70
14
ANGUITA Martin
1991
CHI
+5.32
36.09
15
BELL Jeffrey
1993
CAN
+5.55
37.40
16
MCDONALD Conor
1993
USA
+6.43
42.37
17
THOMPSON Broderick
1994
CAN
+6.87
44.86
18
DRURY Kevin
1988
CAN
+7.59
48.94
19
MARSHALL Tucker
1990
USA
+7.95
50.97
20
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
+8.20
52.39
21
LEEVER Alex
1995
USA
+8.34
53.18
22
COHEE Nick
1988
USA
+8.35
53.24
23
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
+8.49
54.03
24
BLACK Hunter
1990
USA
+8.67
55.05
25
KOLEGA Elias
1996
CRO
+9.13
57.65
26
ROEISLAND Max
1994
NOR
+9.33
58.78
27
ZAITSOFF Sasha
1990
CAN
+9.36
58.95
28
ACOSTA Christopher
1990
USA
+9.43
59.34
29
MILLER Mark
1990
USA
+9.63
60.48
30
BROOKS Dylan
1992
USA
+10.18
63.59
31
MARSHALL Craig
1992
USA
+10.66
66.30
32
MOYER Bobby
1994
USA
+11.04
68.45
33
DRILLER Garret
1996
USA
+11.55
71.34
34
VIETZE Sandy
1993
USA
+11.90
73.32
35
GREIG Rob
1994
CAN
+12.38
76.03
36
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+13.02
79.65
37
HAEHLEN Jonas
1993
CAN
+13.72
83.61
38
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+17.99
107.77
39
CONE Robert
1992
USA
+20.47
121.80
Did not finish 2nd run
CARRY Patrick
1995
CAN
FARROW Tanner
1993
USA
THEIS Tyler
1994
USA
READ Kevyn
1993
CAN
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
GRASIC Martin
1995
CAN
TROW Andy
1991
CAN
HORNER Sean
1991
USA
COFFEY Sam
1990
USA
SANDVIK Eian
1989
NOR
GINNIS Alexander
1994
USA
HIGGINS Sean
1990
USA
MORSE Ben
1992
USA
GARAND Dominique
1991
CAN
BRIGOVIC Sebastian
1992
CRO
DAWSON Travis
1988
CAN
COUSINEAU Julien
1981
CAN
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
JASICZEK Michal
1994
POL
LYSDAHL Espen
1990
NOR
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
BAROUNOS Alex
1995
USA
PAK Artem
1995
RUS
DEBELAK Tilen
1991
SLO
PLANT Riley
1995
USA
HAFERMAN Eric
1994
USA
STUERCKE Hunter
1995
USA
DVORACEK Addison
1996
USA
MONAST-DORE Maxime
1995
CAN
SEREBRAKIAN Arman
1987
ARM
DUFFY Drew
1995
USA
SOVIC Tomaz
1990
SLO
PITFIELD Graham
1994
CAN
MCCONVILLE Will
1995
CAN
MOONEY Ryan
1996
USA
MCCORMICK Sean
1993
USA
TRUSLER Thomas
1995
CAN
ASTLE Bryce
1995
USA
ZUCCHI Stefano
1994
ITA
NACIUK Anthony
1994
CAN
LAJOIE Vincent
1993
CAN
AUTY Jack
1995
USA
SPROCK Ty
1995
USA
HERZOG David
1992
AUT
HRIBAR Timotej
1990
SLO
BANSMER Michael
1989
USA
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
SCHUESSLER BEDARD William
1993
CAN
LAIDLAW Luke
1992
AUS
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
SHPALL Bryan
1989
USA
OVERING Robert
1993
CAN
SMITH Warren Cummings
1992
EST
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
SNOW Scott
1993
USA
RISHWORTH Mike
1987
AUS
WILSON Ryan
1987
USA
MCNEALUS Andrew
1990
USA
ANKENY Michael
1991
USA
BARWOOD Adam
1992
NZL
Did not start 1st run