official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
1:20.91
17.74
2
ADDE Andreas
1988
NOR
+0.33
20.68
3
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.47
21.92
4
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+1.05
27.08
5
WESTERLUND Michael
1993
SWE
+1.19
28.33
6
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+1.54
31.44
7
WIDING Vidar
1994
SWE
+1.61
32.07
8
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+1.95
35.09
9
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
+2.01
35.63
10
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.15
36.87
11
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
+2.75
42.21
12
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+2.78
42.48
13
VOELLO Oskar Rosberg
1996
NOR
+2.79
42.57
14
MONSEN Felix
1994
SWE
+2.94
43.90
15
SUNDIN Olle
1997
SWE
+3.07
45.06
16
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+3.63
50.04
17
BAARDSETH Jeppe
1995
NOR
+4.06
53.87
18
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+4.07
53.96
19
OHLSSON Erik
1995
SWE
+4.18
54.94
20
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
+4.53
58.05
21
KARLSSON Hampus
1996
SWE
+4.68
59.39
22
BAKKE Boerge
1997
NOR
+5.27
64.64
23
AHLIN Adam
1997
SWE
+5.57
67.31
24
JAERNKROK Claes
1996
SWE
+6.47
75.32
25
KLAUSNER WALDESJOE Jonathan
1997
SWE
+6.63
76.74
26
OLOFSSON Andre
1993
SWE
+6.70
77.36
27
GULDSETH Sander Karlsen
1997
NOR
+6.82
78.43
28
SEBZDA William
1997
SWE
+6.89
79.05
29
VOLLAN PETTERSEN Mathias
1996
NOR
+7.00
80.03
30
NYMAN Fabian
1997
SWE
+7.20
81.81
31
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
+7.31
82.79
32
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+8.17
90.44
33
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
+8.25
91.15
34
ENBERGET Emil
1996
NOR
+8.36
92.13
35
LINDBERG Malte
1997
SWE
+8.61
94.36
36
HEDELIN Olof
1998
SWE
+8.87
96.67
37
BERGER Herman
1995
NOR
+9.11
98.81
38
TAJET Simen
1993
NOR
+10.00
106.73
39
FRISK Carl Fredrik
1997
SWE
+10.49
111.09
40
OEHMAN Alex
1997
SWE
+11.83
123.01
41
KNUTSSON Oscar
1997
SWE
+11.95
124.08
42
ANTFOLK Alexander
1998
SWE
+13.50
137.87
43
AXELSSON Adam
1998
SWE
+14.92
150.51
44
BULOW Anton
1997
SWE
+15.47
155.40
45
LUNDIN Ludvig
1997
SWE
+16.00
160.12
46
ANDREN Emil
1998
SWE
+16.16
161.54
47
JONASON Paul
1956
SWE
+39.73
371.29
48
GOOD Adrian
1977
NZL
+40.57
378.76
Did not finish 2nd run
KINDBERG Alfred
1997
SWE
HOLMER Ian
1998
SWE
BENGTSSON SOHLMAN William
1997
SWE
PERSSON Jacob
1998
SWE
WEDSJOE Max
1997
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
SOEDERBERG Calle
1997
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
HOLMLUND Elias
1994
SWE
SMITH Anton
1997
SWE
RANGNITT Jacob
1995
SWE
GRIMSRUD Torjus Mjelde
1995
NOR
NORD Edvard
1995
SWE
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
PERSSON Jesper
1995
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
STENBAK Michael
1990
NOR
HILTULA Mattis
1993
SWE
WENNBERG Mathias Holten
1993
NOR
Did not finish 1st run
GUSTAFSSON ZETTERLUND Oskar
1998
SWE
SEAMAN Michael
1986
GBR
LARSSON Maans
1997
SWE
JORAELV Daniel
1997
SWE
NYSTROEM Henrik
1997
SWE
EKELOEF John
1998
SWE
GAASE Oliver
1995
SWE
GABRIELSSON Erik
1991
SWE
BROBACKE Erik
1995
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
HJARTARSON Ketil
1995
SWE
CRUZ Erik
1994
ESP
NILSSON Didrik
1997
SWE
OESTMARK Anton
1996
SWE
ERIKSSON Dennis
1995
SWE
WALLER Anton
1994
SWE
WEDIN Robin
1994
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
BAECKMAN Albert
1995
SWE