official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KAAHRE Rickard
1991
SWE
1:27.72
16.58
2
ROEA Henrik
1995
NOR
+0.13
17.65
3
DAHL Juho
1994
FIN
+0.26
18.71
4
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+0.30
19.04
5
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+0.43
20.11
6
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+0.49
20.60
7
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+0.56
21.18
8
LUUKKO Max
1994
FIN
+0.71
22.41
9
MONSEN Felix
1994
SWE
+0.98
24.62
10
BAECKMAN Albert
1995
SWE
+0.99
24.71
11
WEDIN Robin
1994
SWE
+1.04
25.12
12
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
+1.24
26.76
13
TAJET Simen
1993
NOR
+1.28
27.09
14
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+1.29
27.17
15
WESTERLUND Michael
1993
SWE
+1.33
27.50
16
MUNKEJORD Henrik Fjeldavlie
1995
NOR
+1.49
28.81
17
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+1.50
28.89
18
WENNBERG Mathias Holten
1993
NOR
+1.54
29.22
19
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+1.56
29.38
20
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
+1.84
31.68
21
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+1.93
32.42
22
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.10
33.82
23
PELTOLA Kalle
1993
FIN
+2.14
34.14
24
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+3.66
46.62
25
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
+3.76
47.44
26
BERGER Kristoffer
1993
NOR
+3.82
47.93
27
SUNDIN Olle
1997
SWE
+4.35
52.28
28
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+4.68
54.99
29
NYMAN Fabian
1997
SWE
+5.89
64.92
30
VASSBOTN Thomas Bakke
1996
NOR
+5.99
65.75
31
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
+6.04
66.16
32
EDSAAS Erik
1996
SWE
+6.14
66.98
33
GULDSETH Sander Karlsen
1997
NOR
+6.28
68.13
33
FORS KAELLSTRAND Maans
1996
SWE
+6.28
68.13
35
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+6.36
68.78
36
BAKKE Max
1997
NED
+6.99
73.95
37
BLOM Johan
1995
SWE
+7.31
76.58
38
BERGMAN Antti
1997
FIN
+7.76
80.27
39
NORDIN-PETTERSSON Stig
1998
SWE
+7.91
81.50
40
SKARE Lasse Andre
1997
NOR
+8.26
84.38
41
DIRLINGER Andreas
1998
SWE
+8.42
85.69
42
KOIVULA Antto
1990
FIN
+8.61
87.25
43
AASTROEM Ludvig
1998
SWE
+9.03
90.70
44
OEDLUND Jonathan
1992
SWE
+10.94
106.37
45
LIAN KRANE Martin
1996
NOR
+16.17
149.30
46
LIAN KRANE Mats
1996
NOR
+19.65
177.87
47
JONASON Paul
1956
SWE
+45.00
385.94
Did not finish 2nd run
KNUTSSON Oscar
1997
SWE
BROMSETH Adrian
1998
NOR
SAEWERSTROEM Simon
1998
SWE
CRONEBORG Claes
1998
SWE
VIKLUND Kim
1995
SWE
AHLIN Adam
1997
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
RANGNITT Jacob
1995
SWE
SEGELSJOE-DUVERNOY Marcus
1996
SWE
BACK Robin
1996
FIN
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
OESTMARK Anton
1996
SWE
JUVIK Olav
1995
NOR
TAKKI Teddy
1996
FIN
PERSSON Jesper
1995
SWE
ADDE Andreas
1988
NOR
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
NIEMELA Arttu
1994
FIN
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SEHM Karsten
1997
NOR
LINDGREN Viktor
1995
SWE
GABRIELSSON Erik
1991
SWE
PESOLA Elias
1998
FIN
ENQVIST Niclas
1996
SWE
WICKMAN Teodor
1997
SWE
GOLDSWORTHY Richard
1995
GBR
KARLSSON Filip
1997
SWE
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
STEINWALL Filip
1997
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
MOERFELT GUSTAVSSON Truls
1996
SWE
KARLSSON Hampus
1996
SWE
LIFVENDAHL Ludvig
1995
SWE
ERIKSSON Dennis
1995
SWE
SAEFVENBERG Johan
1992
SWE
TUHKALA Antti
1995
FIN
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run