official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
1:39.13
20.00
2
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+0.06
20.44
3
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+0.07
20.52
4
JONSSON Philip
2005
SWE
+1.07
27.88
5
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.94
34.29
6
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+2.14
35.76
7
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+2.27
36.72
8
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+3.01
42.17
9
TOERNQVIST David
1998
SWE
+3.02
42.24
10
UHLIR Max
2004
SWE
+3.03
42.31
11
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+3.15
43.20
12
LARSSON Albin
2004
SWE
+3.18
43.42
13
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+3.38
44.89
14
TORVINEN Turo
2000
FIN
+3.40
45.04
15
PALMER Adam
2003
SWE
+3.64
46.81
16
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
+4.05
49.82
17
KERANEN Emil
1999
FIN
+4.09
50.12
18
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+4.42
52.55
19
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+4.62
54.02
20
NIEMI Kasper
2004
FIN
+4.69
54.54
21
SARAVUO Erik
2003
FIN
+4.86
55.79
22
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+5.35
59.40
23
BORG Arvid
2002
SWE
+6.03
64.41
24
MOERK Otto
2005
SWE
+6.75
69.71
25
EDMARK Hugo
2000
SWE
+7.34
74.05
26
ZAKRISSON Holger
2007
SWE
+7.47
75.01
27
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+8.32
81.27
28
ASPLUND ISAKSSON Hugo
2006
SWE
+8.55
82.96
29
BOHM Adam
2005
SWE
+8.59
83.26
30
SKAU Einar
2006
SWE
+8.78
84.66
31
WAHLUND Melvin
2002
SWE
+9.69
91.36
32
GRIMBERG Nils
2005
SWE
+10.39
96.51
33
WIKBERG Mattias
2006
SWE
+11.66
105.87
34
RAMNOE Niklas
2004
SWE
+11.72
106.31
35
KUZMIC Simon
2005
SWE
+11.78
106.75
36
KORITZ Filip
2005
SWE
+12.45
111.68
37
OLSSON Theodor
2007
SWE
+15.49
134.07
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SKOGLUND Sammol Ande
2007
SWE
ELIASSON Nils
2007
SWE
HANSSON Tim
2006
SWE
RYNLID Erik
2006
SWE
JEPSON Gustav
2006
SWE
DAHLSTEN Oskar
2006
SWE
BERGGREN Tim
2005
SWE
WESTMAN Max
2004
SWE
HOLMLUND Felix
2007
SWE
DAMEN-BLAD Victor
2005
SWE
STARROST Viggo
2006
SWE
HANSSON Sebastian
2006
SWE
OEHMAN Lowe
2004
SWE
TORHULT Svante
2006
SWE
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
HAEGGLUND Edvin
2006
SWE
OREDSSON Elias
2005
SWE
LARSSON Felix
2006
SWE
KARLSSON William
2005
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
OEMAN Jonathan
2003
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
FORSMAN Rickard
2000
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
BONDE Erik
2005
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
LIND Lucas
2004
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
LILJENBORG Liam
2006
SWE
GILLBERG Oskar
2002
SWE
MALKER Filip
2004
SWE
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
Did not start 1st run