official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SHKANOVA Maria
1989
BLR
1:21.21
28.33
2
HENNING Emelie
1999
SWE
+0.82
35.60
3
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+0.97
36.93
4
DAHLIN Agnes
1999
SWE
+1.45
41.19
5
KOTRLOVA Petra
1998
CZE
+1.55
42.07
6
GIDLUND Sofie
1996
SWE
+1.72
43.58
7
SJOESTROEM Alexandra
1994
SWE
+1.93
45.44
8
NYBERG Kaisa
1995
FIN
+1.99
45.97
9
NORDIN Amanda
1997
SWE
+2.18
47.66
10
PIERRE Nellie
1998
SWE
+2.46
50.14
11
RASK Sara
2000
SWE
+2.55
50.94
12
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+3.10
55.81
13
ALKELL Emeli
1997
SWE
+3.42
58.65
14
HOLMBERG Matilda
1998
SWE
+3.63
60.51
15
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
+3.74
61.49
16
MAGNUSSON Tova
1999
SWE
+3.88
62.73
17
COLLOMBIN Tyra
1997
CAN
+3.96
63.44
18
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
+4.52
68.40
19
BOIARDT Johanna
1999
SWE
+4.97
72.39
20
BOSTROM Lisa
1999
FIN
+5.13
73.81
21
OHLSSON Marta
1995
SWE
+5.22
74.61
22
STENBERG Amanda
1997
SWE
+5.25
74.88
23
MAGNUSSON Klara
2000
SWE
+6.28
84.01
24
STARROST Cemine
1999
SWE
+6.29
84.10
25
ARBEZ Tess
1997
IRL
+6.53
86.22
26
OEGREN Moa
2000
SWE
+6.75
88.17
27
AUNES Li
1997
SWE
+7.04
90.75
28
ANDERSSON Molly
1998
SWE
+7.26
92.70
29
IGLINA Sofia
1997
GBR
+7.62
95.89
30
STOELLINGER Julia
1999
AUT
+8.01
99.35
31
ALKELL Elin
2000
SWE
+8.02
99.43
32
LUNDGREN Olivia
1997
SWE
+8.41
102.89
33
ERIKSSON Linnea
1999
SWE
+8.54
104.04
34
RYNLID Lina
2000
SWE
+9.01
108.21
35
THUNELL Elida
1998
SWE
+9.11
109.10
36
JOHANSSON Clara
1997
SWE
+10.11
117.96
37
BOKENFOHR Kennedy
1999
CAN
+10.37
120.27
38
ALMQVIST Maja
1999
SWE
+10.90
124.97
39
OEHMAN Michelle
1997
SWE
+11.39
129.31
40
STENLUND Linda
2000
SWE
+11.47
130.02
41
ANTMAN Stina
1999
SWE
+11.51
130.38
42
SCHWALBE Alexandra
2000
SWE
+11.64
131.53
43
SANDBERG Clara
1999
SWE
+12.13
135.87
44
BENGTSSON Wilma
2000
SWE
+12.35
137.82
45
JENSEN Lovisa
1999
SWE
+13.24
145.71
46
THORWID Alice
1999
SWE
+13.50
148.02
47
JANSSON Emma
2000
SWE
+15.32
164.16
48
BAUSTAD Nora
1999
NOR
+15.43
165.13
49
JENSSEN Andrine
1999
NOR
+15.95
169.74
50
AHLENIUS Linn
2000
SWE
+17.30
181.71
51
KUNCE Marta
1997
LAT
+30.10
295.19
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MYRLING Louise
2000
SWE
ENGSTRAND Amanda
2000
SWE
BRUVOLL Trine
2000
NOR
PETTERSSON Josefin
2000
SWE
JAKOBSSON Daniela
2000
SWE
RYBERG Moa
2000
SWE
LUNDGREN Julia
1999
SWE
GODTFREDSEN Kine Normann
1998
NOR
EKMAN Ebba
1998
SWE
ERIKSSON Filippa
1999
SWE
GUTKE Matilda
1997
SWE
LINDBLOM My
1999
SWE
PEJOK Alina
1999
SWE
UTTERSTROEM Emelie
1999
SWE
LINDBERG Ronja
1999
SWE
RIBRANT Mikaela
1999
SWE
OEHMAN Isabelle
1995
SWE
JAKOBSEN Susanne
1999
SWE
DJURESTAAL Li
1995
SWE
EDVINSSON Matilda
1999
SWE