official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HENTTINEN Jens
1993
FIN
1:36.18
10.37
2
GASPOZ Vincent
1991
SUI
+0.11
11.08
3
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.49
13.53
4
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.75
15.20
5
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+0.92
16.30
6
STRICKER Martin
1991
SUI
+1.56
20.43
7
KONO Kyosuke
1991
JPN
+1.87
22.42
8
PRISADOV Stefan
1990
BUL
+2.74
28.03
9
MAAS Max
1994
GER
+2.85
28.74
10
DAHL Juho
1994
FIN
+3.16
30.74
11
TREMMEL Anton
1994
GER
+3.26
31.38
12
STEDING Daniel
1992
SWE
+3.36
32.03
13
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+3.56
33.32
14
ADDE Andreas
1988
NOR
+3.64
33.83
15
GRUBER Christian
1993
GER
+3.73
34.41
16
STEINKE Chris
1993
CAN
+3.89
35.45
17
DICK Lukas
1996
GER
+4.31
38.15
18
MEISEN Bastian
1996
GER
+4.46
39.12
18
OESTER Carl-johan
1992
SWE
+4.46
39.12
20
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+4.87
41.76
21
BITTNER Daniel
1995
GER
+4.95
42.28
22
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
+5.02
42.73
23
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
+5.05
42.92
24
VAHAPASSI Oskari
1994
FIN
+5.40
45.18
25
WASMEIER Lukas
1994
GER
+5.70
47.11
26
DATZER Fabian
1992
GER
+5.85
48.08
27
BERTOIA Jon Magnus
1994
NOR
+6.59
52.85
28
DUFFY Drew
1995
USA
+8.75
66.77
29
PRSALA Vojta
1991
CZE
+9.02
68.52
30
KOLGOTIN Pavel
1994
RUS
+10.91
80.70
31
KOEHLER Joel
1997
GER
+11.57
84.95
32
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+12.35
89.98
33
MEISEN Adrian
1997
GER
+13.42
96.88
34
CONE Robert
1992
USA
+15.89
112.80
35
JUTZ Tobias
1995
GER
+16.18
114.67
36
KUCERA Leon
1997
GER
+19.59
136.65
37
PODGRABINSKY Radek
1992
CZE
+42.65
285.30
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
DAUMANN Jan
1997
GER
REUTTER Marco
1997
GER
SPEELMAN Sive
1995
RSA
MUELLER Nico
1997
GER
SCHMUCK Veit
1997
GER
GAUSS David
1996
GER
LINDNER Nico
1996
GER
SCHMID Tobias
1997
GER
DORSCH Ferdinand
1997
GER
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
BAUR Tobias
1997
GER
FLAMM Leon
1997
GER
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
GRATZ Fabian
1997
GER
HERZOG Michael
1996
GER
JOCHER Simon
1996
GER
NORYS Frederik
1996
GER
KREILINGER Markus
1996
GER
NEMEC Jan
1993
CZE
OSTERHAMMER Michael
1995
GER
ERTL Nikolaus
1995
GER
HLADIK Sebastian
1996
GER
KEKESI Marton
1995
HUN
WEHRLE Tristan
1995
GER
STEGMANN Maximilian
1994
GER
BAYER Alexander
1995
GER
ROEL Patrick
1992
NED
HEGELE Georg
1996
GER
KRAHNERT Lucas
1995
GER
STANCEL Simon
1988
SVK
CHRAPEK Adam
1993
POL
DUFFY Danny
1994
USA
VETTER Alexander
1993
GER
BERGER Kristoffer
1993
NOR
DEHARI Dardan
1990
MKD
PRESTEREL Luka
1993
SLO
TETENKOV Mark
1993
RUS
SAUGESTAD Stian
1992
NOR
STUKOV Maksim
1994
RUS
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
SIRAN Vladimir
1991
SVK
SKOGEN Olav
1994
NOR
SAUTER Paul
1994
GER
PATRICKSSON Axel William
1992
NOR
SCHUESSLER BEDARD William
1993
CAN
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
HOFER Alex
1994
ITA
BRANDNER Christof
1994
GER
KOELL Alexander
1990
SWE
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
NIEMELA Arttu
1994
FIN
ERIKSSON Jakob
1990
SWE
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
PLATZER Lukas
1991
ITA
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
STEIMLE Simon
1991
SUI
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
BARWOOD Adam
1992
NZL
GINNIS Alexander
1994
USA
SIMONET Sandro
1995
SUI
JOHANSSON Emil
1988
SWE
FALAT Matej
1993
SVK
BONVIN Anthony
1994
SUI
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
OIKAWA Takahiro
1989
JPN
ST-GERMAIN William
1992
CAN
KETTERER David
1993
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run