official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DAHL Juho
1994
FIN
1:34.13
24.76
2
ASK Jesper
1994
SWE
+0.55
28.38
3
WESTERLUND Michael
1993
SWE
+0.64
28.98
4
HILTULA Mattis
1993
SWE
+0.85
30.36
5
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
+1.07
31.81
6
VAHAPASSI Oskari
1994
FIN
+1.21
32.73
7
MAGNUSSON Anton
1989
SWE
+1.27
33.13
8
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+1.49
34.57
9
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
+1.69
35.89
10
EDEBLOM Viktor
1993
SWE
+2.03
38.13
11
OLOFSSON Andre
1993
SWE
+2.83
43.40
12
SAEFVENBERG Johan
1992
SWE
+3.27
46.30
13
KLEIN Isak
1996
SWE
+3.36
46.89
14
TUHKALA Antti
1995
FIN
+4.28
52.95
15
RANTALA Aleksi
1995
FIN
+4.35
53.41
16
MULTAN Filip
1996
SWE
+4.39
53.68
17
ENGROOS Robert
1997
FIN
+4.61
55.12
18
CRUZ Erik
1994
ESP
+4.96
57.43
19
BLOM Johan
1995
SWE
+4.97
57.50
20
WIKSTROM William
1995
FIN
+5.00
57.69
21
FALALEEV Igor
1995
RUS
+5.87
63.42
22
OHLSSON Erik
1995
SWE
+6.05
64.61
23
ASPLUND Emil
1996
SWE
+6.65
68.56
24
DAHLGREN Jimmy
1994
SWE
+6.74
69.15
25
THOMSSON Jesper
1996
SWE
+7.42
73.63
26
VESTIN Oskar
1995
SWE
+7.52
74.29
27
PALANDER Saku
1997
FIN
+7.57
74.62
28
JAERNKROK Claes
1996
SWE
+7.64
75.08
29
STACKEFAELT Jonas
1996
SWE
+8.01
77.52
30
SUSLOV Viacheslav
1995
RUS
+8.39
80.02
31
HENTTINEN Elias
1996
FIN
+8.49
80.68
32
INGVES Oskar
1994
SWE
+9.33
86.21
33
FALLGREN Henrik
1995
SWE
+9.51
87.40
34
THORWID Oscar
1995
SWE
+9.55
87.66
35
NILSEN Fredrick Wikestad
1997
NOR
+10.06
91.02
36
LINDBERG Malte
1997
SWE
+10.29
92.54
37
SJOESTROEM Daniel
1996
SWE
+10.65
94.91
38
AHO Saku
1997
FIN
+11.06
97.61
39
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
+13.00
110.39
40
HAHLIN Olle
1997
SWE
+17.19
137.98
41
NORDBERG Wilhelm
1997
SWE
+19.79
155.11
42
LIAN KRANE Mats
1996
NOR
+21.32
165.19
43
JOHANSSON Anton
1996
SWE
+29.91
221.77
Did not finish 2nd run
TIENARI Waltteri
1996
FIN
LOEF Max
1997
SWE
LUIK Juhan
1997
EST
BERGMAN Antti
1997
FIN
LIAN KRANE Martin
1996
NOR
GRANLUND Joel
1995
SWE
STENBERG Viktor
1994
SWE
FORS KAELLSTRAND Maans
1996
SWE
JONSSON Hampus
1994
SWE
GRAHN Guilherme
1997
BRA
VIKLUND Kim
1995
SWE
LUNDGREN Gustav
1996
SWE
PENTTALA Olli
1995
FIN
ECKMAN Oscar
1995
SWE
KOIVULA Antto
1990
FIN
MANKINEN Miikka
1997
FIN
LOENNBERG Philip
1996
SWE
HANSSON Nils
1994
SWE
WIDING Vidar
1994
SWE
PERSSON Jesper
1995
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
ANDREEVSKIY Alexey
1992
RUS
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KORHONEN Otto
1997
FIN
EDVINSSON Mattias
1997
SWE
ENDRE Pontus
1997
SWE
ANDERSSON Johannes
1996
SWE
HOLMSTROEM Jens
1994
SWE
LINDGREN Viktor
1995
SWE
RYDBERG Viktor
1996
SWE
SUNDQVIST Filip
1994
SWE
EDSAAS Erik
1996
SWE
BORGENSTAM Sebastian
1994
SWE
JONSSON Linus
1994
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run