official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JELINKOVA Adriana
1995
NED
2:09.29
15.00
2
TOMMY Mikaela
1995
CAN
+0.37
17.89
3
O BRIEN Nina
1997
USA
+0.91
22.11
4
CASHMAN Keely
1999
USA
+1.29
25.08
5
KOMSIC Andrea
1996
CRO
+1.61
27.58
6
HOFFMAN Madison
2000
AUS
+1.98
30.47
7
VILANOVA Marina
1999
CAN
+2.15
31.80
8
MANGAN Patricia
1997
USA
+2.26
32.65
9
PETERSON Foreste
1993
USA
+2.44
34.06
10
FLECKENSTEIN Stefanie
1997
CAN
+2.50
34.53
11
ROUNTREE-WILLIAMS Nicola
2002
USA
+3.40
41.56
12
RICHARDSON Britt
2003
CAN
+3.88
45.31
13
GRAY Cassidy
2001
CAN
+3.94
45.78
14
LAPANJA Lila
1994
USA
+4.14
47.34
15
RESNICK Allie
2001
USA
+4.21
47.89
16
BIELE Parker
1999
USA
+5.02
54.22
17
CURRIE Stephanie
1997
CAN
+5.37
56.95
18
TIMMERMANN Claire
2000
CAN
+5.55
58.36
18
WATTENMAKER Gwen
2001
USA
+5.55
58.36
20
SELVAAG Josefine
1998
NOR
+5.75
59.92
21
BONNEVILLE Jade
2002
CAN
+5.77
60.07
22
OLSSON Lisa
1998
SWE
+5.85
60.70
23
MACUGA Lauren
2002
USA
+6.66
67.03
24
RENZONI Ella
2000
CAN
+6.70
67.34
25
WOODHOUSE Emma
1996
CAN
+7.30
72.03
26
LAMONTAGNE Justine
2002
CAN
+7.86
76.40
27
KEARING Emma
2000
USA
+7.90
76.71
28
SORIA Hannah
2000
USA
+7.91
76.79
29
BROWN Sarah
2002
CAN
+8.41
80.70
30
JONES Caroline
2001
USA
+8.42
80.78
31
SMART Eleri
2001
CAN
+8.48
81.24
31
SCHOEPKE Sandra
1997
USA
+8.48
81.24
33
CASSEE Sanne
2001
USA
+9.32
87.81
34
CARDINAL Frederique
2000
CAN
+9.54
89.53
35
FYNN Kaitlyn
2003
CAN
+10.60
97.81
36
RIDDELL Lydia
2001
USA
+10.67
98.35
37
CAMPBELL Ashley
2002
CAN
+10.86
99.84
38
ALEXANDER Ashleigh
2000
CAN
+11.24
102.81
39
LORD Madison
1997
USA
+11.75
106.79
40
PROFFIT Ainsley
2001
USA
+12.02
108.90
41
FLECKENSTEIN Katie
1999
CAN
+12.29
111.01
42
LEVER Beatrix
1998
CAN
+12.66
113.90
43
REICHHELM Nina
1999
USA
+12.73
114.45
44
ROMANOV Dasha
2003
USA
+12.88
115.62
45
GRAY Jacquelyn
2002
CAN
+13.27
118.66
46
LEBSACK Avery
2001
CAN
+13.49
120.38
Did not qualify for 2nd run
LARRABEE Abigail
2002
USA
MCSPADDEN Bayli
2003
USA
BRUCE Anna
1998
USA
CUNNINGHAM Haley
2001
CAN
METCALFE Jayden
2001
CAN
FLACHBART Lili
2001
USA
TRUEBLOOD Josephine
2002
USA
CASSIDY Carissa
2002
USA
HILL Alyssa
2001
CAN
ROUFA Kendahl
2002
USA
REHA Mika Anne
2001
CAN
CANTIN Claudia
2001
USA
ALEXANDER Kiara
2001
CAN
ZIPP Elena
2001
USA
Did not finish 2nd run
THOMAS Claire
1998
USA
AUST Chloe
2003
USA
WILLIAMSON Emma
2001
CAN
DANIELS Daisi
2002
GBR
BEAUCHAMP Caroline
2000
CAN
CARRIER Olivia
2001
CAN
BAILEY Lucia
1998
USA
DESROCHERS Rachael
1997
USA
TALBOT Nellie Rose
1999
USA
RESNICK Emma
2003
USA
WILKINSON Alix
2000
USA
DECKER Cecily
1998
USA
WARDLE Galena
1998
USA
MACDONALD Brianna
1999
CAN
Did not finish 1st run
Did not start 1st run