official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MCCORMACK Declan
1999
CAN
1:35.27
27.88
2
FORTIN Alexandre
1997
CAN
+0.28
30.00
3
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
+0.54
31.96
4
PHILLIPS Jordan
1998
CAN
+1.47
38.99
5
MCKIM Shamus
1999
USA
+2.66
47.98
6
DAIGLE Thomas
1999
CAN
+3.03
50.78
7
LALIBERTE Joe
1999
CAN
+4.39
61.06
8
GUTSTEIN Trent
1998
USA
+4.61
62.72
9
LALIBERTE Felix
1996
CAN
+4.64
62.95
10
REMME Ryley
1994
CAN
+4.87
64.68
11
CHIARI Aedan
2000
USA
+5.51
69.52
12
SCHMIDT Jared
1997
CAN
+5.60
70.20
13
DE VARENNES Gabriel
2000
CAN
+6.13
74.21
14
KORTE-MOORE Lake
1999
CAN
+6.73
78.74
15
LEMAY Hugo
1995
CAN
+6.87
79.80
16
PARADIS Olivier
1999
CAN
+7.93
87.81
17
MARLER Aidan
2000
CAN
+8.19
89.78
18
DUFRESNE Thomas
1997
CAN
+8.34
90.91
19
DESAUTELS Philippe
1999
CAN
+9.93
102.93
20
CAILLE Tristan
1999
CAN
+11.04
111.31
21
GUST Austin
2000
CAN
+11.27
113.05
22
WEATHERALL Brian
1998
CAN
+13.35
128.77
23
LEVINE Noah
2000
CAN
+13.41
129.23
24
DEPELTEAU Simon
2000
CAN
+14.69
138.90
25
FOURNIER Mathieu
2000
CAN
+17.39
159.30
26
MARSHALL Jared
2000
USA
+17.93
163.39
27
MAJEWSKI Darius
2000
CAN
+18.31
166.26
28
COTE Mathieu
2000
CAN
+22.05
194.52
29
KING William
2000
CAN
+26.72
229.82
30
PILOTE Leo
1999
CAN
+28.35
242.13
31
MCKIM Liam
1998
USA
+30.76
260.35
32
DELAGE Christophe
2000
CAN
+31.80
268.21
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
MORIN Jerome
1998
CAN
TODD John David
2000
CAN
AUBIN Felix
2000
CAN
BLIER Jeremy
1998
CAN
COTE Gabriel
1991
CAN
LETHEREN Jacob
1999
CAN
BOGNER Aidan
2000
CAN
GAGNE Joel
2000
CAN
MAGEE Cameron
1999
CAN
GARDINER Campbell
2000
CAN
THIBODEAU Gage
2000
CAN
LANGHORNE Patrick
2000
CAN
TREMBLAY-PERRON Benjamin
2000
CAN
EMOND Antoine
2000
CAN
GONEAU Samuel
2000
CAN
REYNOLDS Zachary
1999
CAN
CIPELLETTI Nicolas
2000
CAN
HARTMANN Charles
2000
CAN
QUIRK Britton
2000
CAN
CORBEIL-SAVAGE Julien
1998
CAN
BRIERE Sebastien
1998
CAN
KENDIG Hunter
1999
USA
HUNTER Devan
1999
CAN
TRUDEL Jordann
1995
CAN
HUTCHESON Trevor
1999
CAN
DELMAS-FRENETTE Guillaume
2000
CAN
MERGL Joseph
1998
CAN
DEMERS Emile
1996
CAN
SENECAL Marc-Eugene
2000
CAN
MCGREGOR Cam
1999
CAN
KORNYA William
2000
CAN
SCHNEIDER Maximilian
1999
GER
RODGERS Tristan
1998
CAN
LAFONTAINE Gabriel
1995
CAN
YATES Kyle
1995
CAN
GONEAU William
1999
CAN
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
DUFF Sam
2000
CAN
BLANCHARD Felix
1998
CAN
SULLIVAN Aleck
1996
USA
GAVETT Tim
1998
USA
ZNAMIEROWSKI Ryan
1997
USA
VITTECOQ Justin
1999
CAN
PRICE Graeme
1995
GBR
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
WILSON Matthew
1998
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run