official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CHABLOZ Yannick
1999
SUI
1:35.59
28.11
2
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+0.14
30.10
3
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+0.16
30.39
4
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+0.35
33.09
5
BOISSET Arnaud
1998
SUI
+0.42
34.09
6
KLINSKY Tomas
1998
CZE
+0.64
37.22
7
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+0.88
40.63
8
VOROBEV Denis
1997
RUS
+0.90
40.91
9
STEPAN Martin
1995
CZE
+1.08
43.48
10
ANDREIS Sebastiano
1997
ITA
+1.18
44.90
11
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+1.49
49.31
12
HYSKA Martin
1994
SVK
+1.59
50.73
13
KIM Dong Woo
1995
KOR
+1.78
53.43
14
SKOREPA Jan
1996
CZE
+2.07
57.56
15
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+2.15
58.70
16
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
+2.34
61.40
17
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+2.41
62.40
18
BEBENEK Szymon
1998
POL
+2.46
63.11
19
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+2.47
63.25
20
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+2.60
65.10
21
RASSAT Paco
1998
FRA
+2.79
67.80
22
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
+2.85
68.66
23
VOLGGER Thomas
1999
AUT
+3.05
71.50
24
BAUDIN Loic
1997
FRA
+3.13
72.64
25
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+3.66
80.18
26
ALLARD Jean-Christophe
1996
CAN
+4.66
94.41
27
BABICKI Pawel
1994
POL
+4.74
95.55
28
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+4.81
96.54
29
HUG Manuel
1996
LIE
+4.84
96.97
30
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
+5.15
101.38
31
LAMON Leo
1996
BEL
+5.33
103.94
32
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
+6.02
113.76
33
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
+6.71
123.58
34
SIROKI Lovro
1999
CRO
+6.82
125.14
35
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
+8.43
148.05
36
HEHLI Gian-Andrea
1997
SUI
+9.87
168.53
37
FORTIN Alexandre
1997
CAN
+11.08
185.75
38
VIRRO Sten-Mark
1997
EST
+11.47
191.30
39
SZCZEPANIK Antoni
1996
POL
+12.15
200.97
40
BACIGALUPO Tomas
1998
ARG
+13.92
226.16
41
GAIPOV Aldiyor
1998
UZB
+24.37
374.83
42
BUKHARBAEV Damir
1996
UZB
+24.61
378.25
Did not finish 2nd run
BLANCHARD Felix
1998
CAN
DJORDJEVIC Mihajlo
1999
SRB
MINTEGUI Ibon
1999
ESP
NARDELLI Martin
1998
ITA
KONKOV Aleksey
1998
RUS
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
PAULUS Daniel
1994
CZE
ZIPPERT Lukas
1998
SUI
HJARTARSON Odin
1997
SWE
BLAGOJEVIC Rastko
1999
SRB
ETXEZARRETA Adur
1996
ESP
KOEHLER Joel
1997
GER
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
DOBLER Yannik
1997
SUI
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
ACKERMANN Arne
1998
SUI
PERRIER Paul
1995
FRA
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run