official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOECK Hannah
1994
AUT
1:29.17
11.59
2
O BRIEN Nina
1997
USA
+0.65
16.84
3
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
+0.74
17.57
4
LYSDAHL Kristin
1996
NOR
+1.10
20.47
5
MCJAMES Megan
1987
USA
+1.24
21.60
6
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
+1.34
22.41
7
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+1.46
23.38
8
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+1.73
25.56
9
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+1.98
27.58
10
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+2.11
28.63
11
STIMAC Ida
2000
CRO
+2.23
29.60
12
GERBER Romy
1998
AUT
+2.58
32.42
13
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
+2.87
34.76
14
CASHMAN Keely
1999
USA
+3.03
36.06
15
BONDARE Liene
1996
LAT
+3.32
38.40
16
GRILL Lisa
2000
AUT
+3.35
38.64
17
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
+3.41
39.12
18
ASTNER Nina
2000
AUT
+3.57
40.42
19
LAMPRECHT Teresa
1997
AUT
+3.75
41.87
20
VILANOVA Marina
1999
CAN
+3.83
42.52
21
SCHILCHER Anna
2000
AUT
+3.94
43.40
22
SMALDORE Petra
1997
ITA
+4.00
43.89
23
LASSENIUS Mathilda
2000
FIN
+4.01
43.97
24
CAMKOVA Veronika
1996
CZE
+4.15
45.10
25
SCHWAIGER Veronika
1999
AUT
+5.37
54.95
26
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
+5.89
59.15
27
KIVIRANTA Nette
2001
FIN
+7.14
69.24
27
RIML Sophie
1999
AUT
+7.14
69.24
29
WIDMOSER Monika
2000
AUT
+7.25
70.13
30
AUER Karolina
2001
AUT
+8.48
80.06
31
MITTERDORFER Sophie
2001
AUT
+10.20
93.95
32
MOROLZ Greta
2000
AUT
+11.72
106.22
33
HOZMANN Szonja
2001
HUN
+12.73
114.38
Did not finish 2nd run
BRANDNER Laura
2001
AUT
MAIER Victoria
1999
AUT
DE LEEUW Julie
2001
BEL
RAGGL Mira
2000
AUT
STROLZ Laura
2000
AUT
WOESS Laura
2000
AUT
CIOCANEL Raluca Georgiana
1996
ROU
FRANZEL Kerstin
2000
AUT
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
EXENBERGER Elena
2000
AUT
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
SLOKAR Andreja
1997
SLO
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
HENSIEN Katie
1999
USA
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MAJTENYI Hanna
2001
HUN
SCHNEEBERGER Christina
1999
AUT
FLORIANTSCHITZ Alisa
2001
AUT
KECKEIS Chantalle
2001
AUT
SCHOERGHOFER Alina
2000
AUT
LINGG Pia
2000
AUT
FLATSCHER Julia
2000
AUT
LEITNER Milena
1999
AUT
RETTENWENDER Anna
2000
AUT
SCHWAIGER Magdalena
1999
AUT
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
STANDTEINER Jana
2000
AUT
EGGER Magdalena
2001
AUT
THALER Nadine
1999
AUT
DINGSLEDER Denise
1998
AUT
HURT A J
2000
USA
VUORI Jenny
2001
FIN
SCHOEPF Emily
2000
AUT
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
NIEDERWIESER Michelle
1999
AUT
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
LIST Sarah
1997
AUT
HANNOLA Hilla
1998
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run