official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RONCI Giordano
1992
ITA
1:28.96
15.18
2
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+0.19
16.50
3
PERAUDO Ross
1992
AUS
+1.50
25.63
4
GUALAZZI Michele
1994
ITA
+1.78
27.59
5
TESTA Andrea
1991
ITA
+1.98
28.98
6
ROTA Nicola
1989
ITA
+2.10
29.82
7
PERRET Alexis
1994
FRA
+2.21
30.58
7
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+2.21
30.58
9
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+2.26
30.93
10
MAGRI Giordano
1991
ITA
+2.32
31.35
11
GEYER Jai
1990
GBR
+2.52
32.74
12
VUKELIC Leo
1993
CRO
+2.87
35.18
13
BULLEN Robert
1989
GBR
+3.04
36.37
14
BOURGEOIS ROMAIN Simon
1995
FRA
+3.86
42.08
15
COUTELEN Jan Alexis
1995
FRA
+4.49
46.47
16
HOEN Benoit
1994
FRA
+5.29
52.05
17
WALCH Linus
1994
AUT
+6.36
59.51
18
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
+6.81
62.64
19
BRUNIER Hugo
1996
FRA
+6.83
62.78
20
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+6.92
63.41
21
RENZHYN Mykhaylo
1978
ISR
+7.78
69.40
22
THOMPSON Matthew
1993
GBR
+8.44
74.00
23
NATADZE Shota
1996
GEO
+8.58
74.98
24
MORRISON Jo
1992
GBR
+10.55
88.71
25
DERUAZ Come
1996
FRA
+11.79
97.35
26
DAVIS George
1995
GBR
+13.73
110.87
27
ALLEN Sam
1994
GBR
+14.29
114.77
28
NORRIS Kieran
1995
GBR
+14.63
117.14
29
MC MILLAN Patrick
1991
IRL
+17.96
140.35
30
TAYLOR Ross
1995
GBR
+24.77
187.81
31
AZZIMANI Samir
1977
MAR
+28.20
211.72
32
FREEMAN Edward
1989
GBR
+30.88
230.40
33
GOOD Adrian
1977
NZL
+50.27
365.53
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
REBRASSE Lucas
1996
FRA
GILKINSON Jake
1995
GBR
CHEESE-PROBERT Henry
1992
GBR
DENT-NEVILLE Stephen
1990
IRL
RIGBY Jack
1995
GBR
DICKSON Graham
1996
GBR
SUCHARITAKUL Kanes
1992
THA
BRUTON Peter Christopher
1989
GBR
EATON Oliver
1996
GBR
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
RIDDELL Luke
1996
IRL
WILLIS Robbie
1996
GBR
KRAHELSKI Oliver
1996
GBR
RYAN Euan
1993
GBR
FYNN Tarn
1994
GBR
PRICE Graeme
1995
GBR
DOYLE Thomas
1995
GBR
GLASGOW Peter
1994
GBR
OGBAIDZE Sandro
1996
GEO
BOULANGER Alexis
1994
FRA
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
TONEATTI Michael
1993
SUI
BOLDRINI Mathieu
1995
ITA
JAUSSAUD Cyril
1995
FRA
LANZINGER Christoph
1995
AUT
CLARO Eugenio
1993
CHI
STANG Alastair
1992
GBR
EMMERT Fabian
1994
GER
TERRAL Maxime
1993
FRA
TELYCHUK Vasyl
1992
UKR
CARVALLO Nicolas
1991
CHI
STEPAN Martin
1995
CZE
AUGUSTIN Clement
1995
FRA
MAJOR Billy
1996
GBR
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
GARDET Benjamin
1986
FRA
DE MARCHI Giacomo
1992
ITA
PONCET Federico
1992
ITA
GIULIANO Steven
1994
ITA
MONACI Pierfrancesco
1993
ITA
WINKELHORST Steffan
1992
NED
Disqualified 1st run
Did not start 1st run