official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ENGVOLL Morten
1992
NOR
1:44.95
20.79
2
VOELLO Oskar Rosberg
1996
NOR
+0.37
23.33
3
DAHL Juho
1994
FIN
+0.43
23.74
4
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+0.53
24.43
5
TAJET Simen
1993
NOR
+2.26
36.29
6
GRAHN Guilherme
1997
BRA
+3.54
45.08
7
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
+4.23
49.81
8
VIRKKULA Santeri
1996
FIN
+5.22
56.60
9
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
+5.49
58.45
10
STEIN-LAGERHEM Kevin
1998
SWE
+5.75
60.24
11
KUUSLA Henri
1997
FIN
+5.78
60.44
12
KRISTIANSSON Kalle
1999
SWE
+7.47
72.04
13
VOLLAN PETTERSEN Mathias
1996
NOR
+7.90
74.99
14
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
+8.78
81.02
15
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+8.96
82.26
16
AUDUNSSON Kristinn-Logi
1995
ISL
+8.98
82.40
17
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+9.05
82.88
18
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+9.61
86.72
19
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+9.78
87.88
20
PERSSON Andre
1999
SWE
+10.37
91.93
21
STEFFENSSON Edvin
1999
SWE
+10.71
94.26
22
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
+11.17
97.42
23
MONSEN Sam
1992
SWE
+12.11
103.87
24
AXELSSON Adam
1998
SWE
+13.35
112.38
25
STENLUND Johan
1999
SWE
+13.36
112.45
26
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+13.57
113.89
27
LINDEROTH NAGY Jonathan
1999
SWE
+14.21
118.28
28
GUSTAFSSON William
1999
SWE
+16.10
131.24
29
BERGMAN Martin
1997
SWE
+16.74
135.63
30
GUDMUNDSSON Jon Gunnar
1998
ISL
+17.89
143.52
31
GUDJONSSON Bjarki
1998
ISL
+17.91
143.66
32
SJOESTRAND Oscar
1999
SWE
+20.72
162.94
33
GUDMUNDSSON Bjorn Asgeir
1998
ISL
+20.96
164.58
34
BULOW Anton
1997
SWE
+28.84
218.64
35
BERGMAN Jakob
1999
SWE
+29.32
221.94
36
THORDARSON Georg Fannar
1999
ISL
+29.89
225.85
37
NIVRE Fredrik
1999
SWE
+30.29
228.59
38
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
+35.01
260.97
Did not finish 2nd run
THERNSTROEM Tobias
1999
SWE
KLING Per
1992
SWE
ENDRE Pontus
1997
SWE
DIRLINGER Andreas
1998
SWE
NORDIN-PETTERSSON Stig
1998
SWE
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
STACKEFAELT Jonas
1996
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
ROBERTSSON Petter
1985
SWE
WESTERMARCK William
1997
FIN
SNORRASON Sturla-Snaer
1994
ISL
NIHTILA Niklas
1996
FIN
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
KAAHRE Rickard
1991
SWE
BAECKMAN Albert
1995
SWE
PERSSON Jesper
1995
SWE
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WIKESTAD Martin
1999
SWE
PEDERSEN Simon
1999
SWE
HELGASON Jokull Thorri
1999
ISL
GUSTAFSSON Benjamin
1999
SWE
DALMALM Oscar
1999
SWE
LUNDIN Ludvig
1997
SWE
WICKBERS Pontus
1998
SWE
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
FJAELLBERG William
1998
SWE
ARLEDAL Sebastian
1996
SWE
NYSTROEM Henrik
1997
SWE
MALM Eetu
1998
FIN
CHRISTIANSEN Henrik
1998
SWE
WEDSJOE Max
1997
SWE
SAEWERSTROEM Simon
1998
SWE
SMITH Anton
1997
SWE
NYMAN Fabian
1997
SWE
ERIKSEN Boerge Skar
1997
NOR
SILFAELT Johan
1996
SWE
FORS KAELLSTRAND Maans
1996
SWE
RAATIKAINEN Valtteri
1998
FIN
STEINWALL Filip
1997
SWE
MULTAN Filip
1996
SWE
BERGER Herman
1995
NOR
AHO Saku
1997
FIN
SEGELSJOE-DUVERNOY Marcus
1996
SWE
MOERFELT GUSTAVSSON Truls
1996
SWE
HAUKLAND Henrik
1997
NOR
ASPLUND Emil
1996
SWE
SUNDIN Olle
1997
SWE
SOERBY Erik Malmborg
1996
NOR
NILSSON Didrik
1997
SWE
CRUZ Erik
1994
ESP
BERGER Kristoffer
1993
NOR
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
TAKKI Teddy
1996
FIN
MAKELA Eetu
1998
FIN
BACK Robin
1996
FIN
HANDOLIN Juho
1997
FIN
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
HAUGAN Timon
1996
NOR
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
ASK Jesper
1994
SWE
WIDING Vidar
1994
SWE
Disqualified 1st run