official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOMSIC Andrea
1996
CRO
1:47.02
18.49
2
KIYOSAWA Emiko
1983
JPN
+0.22
19.97
3
FILSER Andrea
1993
GER
+0.31
20.58
4
RISPLER Lucia
1998
GER
+0.58
22.39
5
GASUNA Lelde
1990
LAT
+1.26
26.97
6
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+1.66
29.66
7
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+1.71
29.99
8
HIRTL-STANGGASSINGER Katrin
1998
GER
+3.48
41.90
9
KOTRLOVA Petra
1998
CZE
+5.06
52.53
10
WASEK Katarzyna
1996
POL
+5.44
55.09
11
NYBERG ERICSSON Mica
1996
SWE
+5.50
55.49
12
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+5.65
56.50
13
GERBER Romy
1998
AUT
+5.90
58.18
14
DINGSLEDER Denise
1998
AUT
+6.51
62.29
15
SAGER Ines
1997
AUT
+7.08
66.12
16
SCHNEEBERGER Christina
1999
AUT
+8.80
77.69
17
METZNER Christina
1999
AUT
+9.11
79.78
18
MACAULAY Alice
1995
GBR
+9.64
83.35
19
COOPER Yasmin
1998
GBR
+10.91
91.89
20
MARTE Laura
1999
AUT
+11.33
94.72
21
MORAVCIKOVA Sona
1999
SVK
+11.85
98.21
22
BERGER Julia
1999
AUT
+13.05
106.29
23
WINKLER Stefanie
1999
AUT
+15.00
119.41
24
SCHREMPF Sarah
1999
AUT
+15.76
124.52
25
RIML Sophie
1999
AUT
+16.03
126.34
26
ORANGE Virginia
1991
NZL
+17.24
134.48
27
IGLINA Sofia
1997
GBR
+18.90
145.64
28
ASTL Viktoria
1999
AUT
+19.02
146.45
29
BEGOVIC Dora
1999
CRO
+19.89
152.30
30
LONG Phoebe
1998
GBR
+20.71
157.82
31
GILOT Ulla
1999
BEL
+23.41
175.99
32
HORVATHOVA Tatiana
1997
SVK
+24.75
185.00
33
SCOTT Zoe
1999
AUS
+26.54
197.04
34
MANTSIOU Anastasia
1998
GRE
+28.69
211.51
35
TZIOUFA Katerina
1998
GRE
+29.30
215.61
36
HALLETT Georgia
1996
GBR
+34.60
251.27
37
MARMARELLI Fani
1999
GRE
+35.71
258.74
38
HANCOCK Maxine
1997
GBR
+1:01.20
430.23
Did not finish 2nd run
GREAVES Rebecca
1999
GBR
COLLEY Isabella
1999
GBR
EBERHARTER Olivia
1999
AUT
BUCKLAND Amber
1997
GBR
MOSORUK Iryna
1998
UKR
PONOMARENKO Mariia
1999
UKR
DIMAI Frida
1999
ITA
LANZER Carina
1998
AUT
NIEDERWIESER Michelle
1999
AUT
ZEMANOVA Monika
1998
CZE
BLOK Milou
1997
NED
TIKUN Tetyana
1994
UKR
ANDERSON Jessica
1998
GBR
GHEDINA Beatrice
1997
ITA
DENGSCHERZ Carina
1998
AUT
NORIS Noemi
1996
ITA
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
LAMPRECHT Teresa
1997
AUT
EYDALLIN Valentina
1997
ITA
CAMKOVA Veronika
1996
CZE
TILLEY Alexandra
1993
GBR
SJOESTROEM Alexandra
1994
SWE
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
SHKANOVA Maria
1989
BLR
BUEHLER Rebecca
1992
LIE
MAKINEN Janina
1996
FIN
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
THALER Annalena
1999
AUT
THALER Nadine
1999
AUT
EICHBERGER Kristina
1999
AUT
LEITNER Milena
1999
AUT
BINGLE-WILLIAMS Katya
1999
GBR
WALSH Carrie
1963
GBR
LAWRIE Alannah
1999
GBR
RAINER Martina
1999
AUT
LEE Francesca
1998
GBR
CLISSOLD Honor
1997
GBR
OBERLADER Carolina
1999
AUT
GREBER Johanna
1999
AUT
OFFORD Zali
1998
AUS
KNYSH Olha
1995
UKR
ALBERTI Rossella
1999
ITA
KEMPENAERS Elle
1998
BEL
KASPAROVA Klara
1998
CZE
MOLENAAR Britt
1997
NED
UNTERBERGER Emily
1996
CAN
KIRKOVA Maria
1986
BUL
GASSNER Anna-Maria
1997
AUT
DI FRANCESCO Giulia
1999
ITA
WIDDUP Bethany
1995
GBR
EISENBEITL Lisa
1997
AUT
WALCH Antonia
1996
AUT
FIEGL Rebecca
1995
AUT
DELLA MEA Greta
1997
ITA
AHONEN Saana
1994
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run