official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
REYMOND Marco
1994
SUI
1:25.78
21.26
2
BARBU Alexandru
1987
ROU
+0.57
25.38
3
PERAUDO Ross
1992
AUS
+1.38
31.23
4
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
+1.88
34.85
5
IMSENG Sebastian
1992
SUI
+2.37
38.39
6
GABIOUD Dylan
1995
SUI
+2.63
40.27
7
VOEGELI Fabio
1994
SUI
+3.00
42.94
8
WALPEN Dario
1996
SUI
+3.08
43.52
9
COULET Gabriel
1994
FRA
+3.16
44.10
10
BAGGIO Max
1995
GBR
+3.19
44.32
11
WICKI David
1993
SUI
+3.35
45.47
12
FREEMAN CRESPO Ignacio
1992
ARG
+4.52
53.93
13
LAGGER Marc
1995
SUI
+4.65
54.87
14
BREESE Ashley
1996
GBR
+4.96
57.11
15
BELLONI Fabio
1995
SUI
+5.49
60.94
16
NORRIS Kieran
1995
GBR
+5.93
64.12
17
GULL Fabrizio
1992
SUI
+6.09
65.28
18
DE WIT Thibault
1996
BEL
+6.40
67.52
19
TONEATTI Michael
1993
SUI
+6.45
67.88
20
OYON Valentin
1996
SUI
+6.90
71.13
21
TOLA Erjon
1986
ALB
+7.31
74.10
22
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
+7.33
74.24
23
GLASGOW Peter
1994
GBR
+7.65
76.55
24
KANELLITSAS Ben
1995
USA
+7.79
77.56
25
BOURGEOIS ROMAIN Quentin
1995
FRA
+8.57
83.20
26
BARZAGHI Pietro
1997
ITA
+11.30
102.93
27
FISCHER Julian
1997
SUI
+12.45
111.25
28
SPRECHER Michael
1996
SUI
+13.14
116.23
29
STEYN Luke
1993
ZIM
+13.27
117.17
30
PIERCE Zac
1997
GBR
+13.61
119.63
31
JENSEN Christian
1995
GBR
+15.85
135.82
32
URBAN David
1995
SUI
+17.55
148.11
33
MESTELAN Calixte
1995
SUI
+18.29
153.46
34
VENEZIAN Eduardo
1995
CHI
+18.38
154.11
35
WAGHORNE Robert
1997
GBR
+18.95
158.23
36
WALLACE Timothy
1996
NZL
+19.05
158.95
37
VENEZIAN Lorenzo
1997
CHI
+19.76
164.08
38
FARR Oliver
1995
GBR
+21.97
180.05
39
WHITE Alex
1997
GBR
+23.67
192.34
40
DOYLE Eoin
1997
IRL
+25.20
203.40
41
NG Hugo
1997
GBR
+25.67
206.80
42
BASTOW Milo
1997
GBR
+30.82
244.02
43
PATRICK Oliver
1997
GBR
+30.92
244.74
44
BOLGER Enda
1997
IRL
+31.51
249.01
45
GOOD Adrian
1977
NZL
+40.85
316.52
46
SPINA Aaron
1996
AUS
+41.43
320.71
47
FAHEY Wayne
1980
IRL
+45.59
350.78
48
NORRIS John
1961
GBR
+47.91
367.54
Did not finish 2nd run
SETTERBERG Otto
1997
SWE
HUNTINGTON Calum
1995
GBR
MACWILLIAM David
1996
GBR
RIGBY Jack
1995
GBR
BYLEHN Michael
1987
SWE
GREENFIELD Hobie
1995
GBR
GOLDSWORTHY Richard
1995
GBR
GARIBOLDI Carlo
1996
ITA
IN ALBON Sebastien
1996
SUI
MOOSER Marc
1993
SUI
SHPALL Bryan
1989
USA
MURITH Bastien
1995
SUI
LAIKERT Igor
1991
BIH
KUONEN Lars
1995
SUI
Did not finish 1st run
PASOTTO Tommaso
1997
ITA
KELLY Zac
1997
AUS
ARZE Ivan
1995
CHI
SIGLIANO Giuseppe
1997
ITA
SMITH Benjamin
1997
GBR
FELLOWS Jordan
1997
GBR
VEZZONI Davide
1997
ITA
COMERFORD Cormac
1996
IRL
OPPLIGER Lucas
1996
CHI
DAVIS George
1995
GBR
JODOIN Jean-Philipp
1995
CAN
DU PLESSIS Stephen
1987
GBR
SHCHERBAKOVSKIY Igor
1996
RUS
DAVIES Oliver
1997
GBR
BRAMBILLA Luca
1994
ITA
TAYLOR Laurie
1996
GBR
MARCHANT Armand
1997
BEL
HENDERSON Paul
1995
GBR
NOGARA Nicolo
1992
ITA
RZEPECKI Filip
1992
POL
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
Did not start 1st run