official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ASTNER Nina
2000
AUT
1:40.32
27.48
2
WIDMOSER Monika
2000
AUT
+0.38
30.25
3
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
+0.39
30.32
4
GERBER Romy
1998
AUT
+0.89
33.96
5
HAAS VAN DER Roxy
1999
NED
+1.42
37.81
6
WOODWARD Sarah
2001
GBR
+1.79
40.51
7
SCHATTBACHER Josefina
1998
AUT
+2.14
43.05
8
PALLA Victoria
2001
GBR
+2.25
43.85
9
OBERLADER Carolina
1999
AUT
+3.83
55.35
10
WOESS Laura
2000
AUT
+4.01
56.66
11
GIGLER Sonja
2001
AUT
+4.04
56.88
12
MOSER Anna
2000
AUT
+4.16
57.75
13
RAGGL Mira
2000
AUT
+4.31
58.84
14
SPIELBERGER Carmen
2002
AUT
+4.45
59.86
15
WEISSENSTEINER Chiara
2001
AUT
+4.48
60.08
16
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
+4.81
62.48
17
ZOLLER Sarah
2002
SUI
+4.89
63.06
18
MUZAFERIJA Elvedina
1999
BIH
+4.94
63.43
19
FUCHS Lisa - Marie
2001
AUT
+5.06
64.30
20
BRUCE Abi
2000
GBR
+5.23
65.54
21
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
+5.48
67.36
22
STEURER Elena
2002
AUT
+5.95
70.78
23
CZAPSKA Zuzanna
1998
POL
+6.34
73.61
24
STEINER Giuliana
2001
AUT
+11.00
107.52
25
KRAFT Lisa
2001
AUT
+11.01
107.60
26
POTTER Shannon
2001
GBR
+12.12
115.67
27
HEIJDEMANN Roosmieke
2001
NED
+12.39
117.64
28
KONRAD Cheyenne
2002
AUT
+12.94
121.64
29
MOSER Rebecca
1997
SUI
+14.06
129.79
30
WELIE VAN Nikki
2001
NED
+15.16
137.79
31
HOERTH Julia
2002
AUT
+15.60
141.00
32
INNERHOFER Leonie
2002
AUT
+16.10
144.64
33
NI Yueming
1995
CHN
+16.16
145.07
34
SCHOENHERR Leonie
2002
AUT
+18.22
160.06
35
STRUTHERS Ciorstaidh
2001
GBR
+19.77
171.34
36
JANOVSKY Katrin
2002
AUT
+19.97
172.80
Did not finish 2nd run
JEHLE Chiara
2002
SUI
SALCHEGGER Melanie
2002
AUT
ALIC Esma
2002
BIH
ZDORT Zofia
2000
POL
WIESMUELLER Nina
2002
AUT
WLODARCZYK Julia
2000
POL
ROSA Johanna
2002
AUT
RITCHIE Nicole
1995
GBR
HOFER Katharina
2002
AUT
SCHOERGHOFER Alina
2000
AUT
RIML Sophie
1999
AUT
METZNER Christina
1999
AUT
ZUERCHER Lara
1995
SUI
SCHWAIGER Veronika
1999
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZEINDLER Gioia
2002
SUI
CADA Emma
2002
AUT
PICHLER Lara
2002
AUT
ZHU Tianhui
1994
CHN
STUART Katie
2001
GBR
STEINWIDDER Laura
2002
AUT
PEREYRA IRAOLA Esperanza
2002
ARG
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
BREITENFELLNER Fernanda
2002
AUT
KEGELE Nina
2002
AUT
BANZER Anna
2000
LIE
GRILL Sophie
1999
AUT
PICHLER Anja
2001
AUT
GRUENER Teresa
2002
AUT
VILA Silvia
1997
ESP
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
NIEDERNDORFER Maria
2002
AUT
STOCK Kathrin
2002
AUT
BLOK Noa
2000
NED
AUER Karolina
2001
AUT
FARBMACHER Lea
2002
AUT
DERKS Kiara
2001
NED
ANDERSON Jessica
1998
GBR
WALDAUF Sophia
2001
AUT
TOTH Zita
2002
HUN
Did not start 1st run