official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
1:33.59
6.00
2
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+1.69
19.00
3
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+2.06
21.85
4
JASICZEK Michal
1994
POL
+2.07
21.92
5
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+2.25
23.31
6
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
+2.52
25.39
7
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+3.77
35.00
8
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
+4.10
37.54
9
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+4.19
38.23
10
PARK Je-yun
1994
KOR
+4.58
41.23
11
YUKI Tomohiro
1991
JPN
+4.96
44.16
12
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+5.65
49.47
13
MEINERS Maarten
1992
NED
+5.87
51.16
14
MIURA Asahi
1997
JPN
+6.21
53.77
15
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
+6.39
55.16
16
SEKIGUCHI Kai
1996
JPN
+7.63
64.70
17
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
+8.22
69.24
18
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+9.24
77.08
19
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
+10.77
88.86
20
HAMABE Hiromu
1999
JPN
+10.89
89.78
21
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
+11.01
90.70
22
KOYAMA Kei
2000
JPN
+11.93
97.78
23
SASAGAWA Shunya
1996
JPN
+12.94
105.55
24
NAKAJIMA Yusuke
1999
JPN
+13.21
107.63
25
ISHIDA Takayuki
1994
JPN
+13.23
107.78
26
HASEBE Hiroto
1999
JPN
+14.25
115.63
27
YOKOYAMA Yujiro
1998
JPN
+15.99
129.01
28
TAKEUCHI Hinata
1999
JPN
+16.32
131.55
29
TAKADA Tomoya
1999
JPN
+18.99
152.09
30
TERAI Chiaki
2000
JPN
+21.88
174.33
Did not finish 2nd run
SATO Shu
1999
JPN
TAKAHASHI Taisei
1997
JPN
TERASHIMA Eisuke
1999
JPN
BAUMANN Clemens
1996
AUT
SATO Ryuma
1999
JPN
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
OKUMURA Shun
1996
JPN
TSUTA Yuki
1996
JPN
PITTERLE Martin
1995
AUT
ERLER Tobias
1995
AUT
KOBAYASHI Ryuto
1996
JPN
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
SHIMIZU Dai
1990
JPN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
CHIBA Naoya
2000
JPN
TAKAHASHI Seiji
1998
JPN
NAKAI Yuto
1998
JPN
MASUDO Yuma
2000
JPN
SAMBUICHI Asahi
1999
JPN
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
TAKEI Kento
1996
JPN
SAKURAI Takashi
1997
JPN
KITABAYASHI Riki
1999
JPN
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
MIKAMI Masato
1991
JPN
SONOBE Ryuya
1997
JPN
SHIMADA Kebin
1998
JPN
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
KIRIKUBO Reo
1995
JPN
KONNO Chikara
2000
JPN
USAMI Shintaro
1990
JPN
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
SHIMADA Kento
1998
JPN
YOSHIDA Kaimu
2000
JPN
STRAKA Jan
1997
CZE
MIKAMI Taiga
1998
JPN
SATO Hirotoshi
1995
JPN
YOSHIDA Keita
1996
JPN
YAMADA Kyosuke
1997
JPN
BUSTA Julian
1997
AUT
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
OMORI Mon
1997
JPN
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
KAMEBUCHI Teppei
1998
JPN
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
NOGER Cedric
1992
SUI
REYMOND Marco
1994
SUI
SCHMID Alexander
1994
GER
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
SAUTER Paul
1994
GER
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
SCHMID Philipp
1986
GER
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
FUKASE Satoshi
1996
JPN
SEINO Koyu
1993
JPN
FUJIHARA Sota
1994
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
OBARA Kenta
1994
JPN
NARITA Hideyuki
1993
JPN
ZHILIN Alexey
1992
RUS
HONG Dong-kwan
1995
KOR
SHIN Masanori
1993
JPN
KONO Kyosuke
1991
JPN
SATO Shintaro
1996
JPN
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
GUT Ian
1995
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run