official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DYGRUBER Julia
1991
AUT
1:23.01
13.55
2
POESENDORFER Beatrice
1991
AUT
+0.41
16.61
3
DUERR Katharina
1989
GER
+0.65
18.40
4
ZEMANOVA Andrea
1993
CZE
+1.04
21.32
5
FANKHAUSER Valentina
1992
AUT
+1.26
22.96
6
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
+1.42
24.16
7
POGLITSCH Anna
1995
AUT
+1.51
24.83
8
ORTLIEB Nina
1996
AUT
+1.52
24.90
9
KOECK Hannah
1994
AUT
+1.53
24.98
10
PRANTL Barbara
1990
AUT
+1.57
25.28
11
VOGEL Nadja
1990
SUI
+1.74
26.55
12
WALLNER Marina
1994
GER
+1.77
26.77
13
MARINER Corina
1995
AUT
+2.23
30.21
14
NICOLUSSI Kerstin
1994
AUT
+2.41
31.55
15
GUEST Charlotte
1993
GBR
+2.59
32.89
16
WILLIBALD Elisabeth
1996
GER
+2.69
33.64
17
RESCH Stephanie
1995
AUT
+3.02
36.11
18
RAEDLER Ariane
1995
AUT
+3.08
36.55
19
NOGLER KOSTNER Tatiana
1994
ITA
+3.11
36.78
20
TILLEY Alexandra
1993
GBR
+3.33
38.42
21
THALMANN Lena
1995
AUT
+3.45
39.32
22
OLIVIERI Veronica
1995
ITA
+3.58
40.29
23
AUER Kathrin
1993
AUT
+3.79
41.86
24
SCHMID Pia
1996
AUT
+3.88
42.53
25
HOFER Hanna
1994
AUT
+3.90
42.68
26
VENIER Bianca
1996
AUT
+4.53
47.38
27
KIRKOVA Maria
1986
BUL
+4.70
48.65
28
SOSIO Federica
1994
ITA
+5.16
52.09
29
RIML Marie-Therese
1994
AUT
+5.94
57.92
30
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
+6.24
60.16
31
SCHEYER Alexandra
1996
AUT
+6.25
60.23
32
NORYS Franziska
1994
GER
+6.90
65.09
33
OFFENHAUSER Theresa
1995
AUT
+7.04
66.13
34
MESANOVIC Madeleine
1995
AUT
+7.07
66.36
35
TUERTSCHER Lisa
1996
AUT
+7.60
70.31
36
ROMANOVA Anna
1996
RUS
+8.03
73.53
37
DAECHERT Madeline
1995
AUT
+8.34
75.84
38
WACHTER Romana
1995
AUT
+8.92
80.17
39
HOHENAUER Tatjana
1996
AUT
+9.18
82.12
40
TYMCHENKO Roksana
1991
UKR
+10.85
94.59
41
ZIMSEK Ana
1995
SLO
+14.77
123.87
42
JUVANCIC Sara
1992
SLO
+15.95
132.68
43
BROWN Cara
1994
GBR
+16.28
135.14
44
ZIMSEK Eva
1995
SLO
+31.10
245.84
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GUEST Katharine
1995
GBR
SPOETTL Daniela
1993
AUT
TIKUN Tetyana
1994
UKR
GORBUNOVA Anastasiia
1995
UKR
FIEGL Rebecca
1995
AUT
HROVAT Ursa
1995
SLO
WALCH Antonia
1996
AUT
FIDJELAND Isabella
1996
NOR
OBERLECHNER Katharina
1996
AUT
ZOEHRER Denise
1996
AUT
LENGAUER-STOCKNER Eva
1996
AUT
MARGREITER Sabine
1994
AUT
ANGRIMAN ANIKA Anna
1994
ITA
ERTL Bibiana
1996
AUT
HOERBINGER Claudia
1996
AUT
SOLA Matilda
1994
CRO
RUNGGER Sarah
1996
ITA
TIMCHENKO Elizaveta
1996
RUS
SEIDL Claudia
1996
SLO
ALEXEEVA Nadezda
1995
RUS
REINOLD Jenny
1996
GER
THOMA Marlene
1996
GER
PFISTER Meike
1996
GER
DENGSCHERZ Dajana
1996
AUT
WIRTH Paulina
1996
AUT
MATSOTSKA Bogdana
1989
UKR
SPORER Marie-Theres
1996
AUT
STUECKLER Claudia
1996
AUT
HEIDER Michaela
1995
AUT
SHKANOVA Maria
1989
BLR
MISAK Iva
1993
CRO
MATOUSOVA Zuzana
1990
CZE
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
MAJERCZYK Sabina
1993
POL
MIDALI Roberta
1994
ITA
STEINLECHNER Theresa
1996
AUT
REISINGER Elisabeth
1996
AUT
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
RESCH Kathrin
1994
AUT
KISSLING Anne
1994
GER
GEYR Carmen
1992
ITA
GREUTER Anna
1994
AUT
BUEHLER Anna-Laura
1994
LIE
TRUPPE Katharina
1996
AUT
AGER Christina
1995
AUT
NAGL Birgit
1993
AUT
HUBER Katharina
1995
AUT
VOLOPICHOVA Valentina
1993
CZE
PARDELLER Sarah
1988
ITA
BREUNING Ann-Kathrin
1992
GER
HANGL Celina
1989
SUI
SCHEYER Christine
1994
AUT
Disqualified 1st run