official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RYDING David
1986
GBR
1:37,60
11.29
2
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+0.45
14.10
3
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+1.20
18.79
4
MATT Michael
1993
AUT
+1.37
19.85
5
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
+1.60
21.29
6
WALCH Magnus
1992
AUT
+1.64
21.54
7
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
+1.95
23.48
8
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+2.07
24.23
9
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+2.40
26.29
10
KARELLY Manuel
1993
AUT
+3.61
33.85
11
KAINER Helmut
1993
AUT
+3.90
35.67
12
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+3.91
35.73
13
FINAZZER Sebastiano
1993
ITA
+4.22
37.67
14
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
+4.24
37.79
15
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+5.35
44.73
16
STUERZ Elias
1994
AUT
+5.41
45.10
17
NEPRAUNIG Alexander
1995
AUT
+5.75
47.23
18
ERLER Tobias
1995
AUT
+6.30
50.67
19
FALBESONER Martin
1991
AUT
+6.77
53.60
20
BRUNNER Kevin
1994
AUT
+7.27
56.73
21
DRACK Fabian
1995
AUT
+7.93
60.85
22
BULLEN Robert
1989
GBR
+8.34
63.41
23
SCHEUCHENPFLUG Martin
1996
AUT
+8.35
63.48
24
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
+8.37
63.60
25
WINKLER Manuel
1995
AUT
+9.76
72.29
26
BAURECHT Markus
1994
AUT
+10.68
78.04
27
SILBERLEITHNER Andreas
1995
AUT
+11.09
80.60
28
THOMPSON Matthew
1993
GBR
+12.37
88.60
29
SCHOBER Christopher
1995
AUT
+13.87
97.98
30
OTZLBERGER Anton
1996
AUT
+15.97
111.10
Did not finish 2nd run
HAHN Thomas
1996
AUT
BRANDSTETTER Markus
1996
AUT
KARL Simon
1994
AUT
PIMENOV Taras
1984
KAZ
GREIL Elias
1994
AUT
PREYMANN Clemens
1991
AUT
RICHTER Fabian
1994
AUT
AUJESKY Johannes
1993
AUT
EBNER Josef
1994
AUT
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
AUER Sebastian
1993
AUT
RAGGINGER Christian
1993
AUT
TESTA Andrea
1991
ITA
STEINER Christian
1993
AUT
RAEDLER Riccardo
1992
AUT
SCHILD Lukas
1992
AUT
JUFFINGER Christian
1993
AUT
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
FELLER Manuel
1992
AUT
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
DIGRUBER Marc
1988
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BOKOR Balwin
1996
AUT
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
PROMOK Manuel
1995
AUT
GLABISCHNIG Kevin
1995
AUT
FELDERER Sandro
1995
AUT
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
RAHM Michael
1995
AUT
SCHUPFER Simon
1993
AUT
MURER Peter
1994
AUT
HOFSTAEDTER Mathias
1992
AUT
LANZINGER Christoph
1995
AUT
HOCHKOGLER Ulrich
1994
AUT
MORGAN Bradley
1991
GBR
ALAERTS Xan
1992
BEL
SCHAIDER Ludwig
1993
AUT
AVOORT VAN DER Valentijn
1995
NED
WURZER Raphael
1991
AUT
PITTERLE Martin
1995
AUT
GEYER Jai
1990
GBR
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
FIEDLER Florian
1992
AUT
LEITGEB Richard
1994
AUT
FUMAGALLI Davide
1991
ITA
VONBANK Marco
1993
AUT
TRAXL Michael
1993
AUT
NEUHAUSER David
1993
AUT
WADRZYK Maciej
1988
POL
NEUREITER Patrick
1993
AUT
MITTERER Christian
1990
GER
CALOVINI Mathias
1992
AUT
STEINBACHER Christian
1990
GER
ALAERTS Kai
1989
BEL
KOENIG Thomas
1990
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run