official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
1:40.27
6.00
2
JUNG Dong-hyun
1988
KOR
+0.29
8.08
3
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+0.56
10.02
4
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.78
11.60
5
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.00
13.18
6
SCHMID Alexander
1994
GER
+1.17
14.40
7
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.45
16.41
8
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+1.71
18.28
9
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+1.79
18.85
10
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+1.85
19.28
11
WASMEIER Lukas
1994
GER
+1.95
20.00
12
KONO Kyosuke
1991
JPN
+2.03
20.58
13
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+2.25
22.16
14
GUT Ian
1995
SUI
+2.57
24.45
15
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+2.59
24.60
16
MEINERS Maarten
1992
NED
+2.68
25.24
17
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
+3.13
28.48
18
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+3.14
28.55
19
PITTERLE Martin
1995
AUT
+3.19
28.91
20
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+3.39
30.34
21
MIURA Asahi
1997
JPN
+3.63
32.07
22
HONG Dong-kwan
1995
KOR
+3.77
33.07
23
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+4.13
35.66
24
OBARA Kenta
1994
JPN
+5.35
44.42
25
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+6.43
52.17
26
SEKIGUCHI Kai
1996
JPN
+6.86
55.26
27
SHIN Masanori
1993
JPN
+7.08
56.84
28
SHIMADA Kento
1998
JPN
+7.21
57.77
29
SATO Shintaro
1996
JPN
+7.46
59.57
30
SAUTER Paul
1994
GER
+7.52
60.00
31
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+7.74
61.58
32
BUSTA Julian
1997
AUT
+7.88
62.58
33
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+8.12
64.31
34
OKUMURA Shun
1996
JPN
+8.20
64.88
35
SASAGAWA Shunya
1996
JPN
+8.42
66.46
36
OMORI Mon
1997
JPN
+8.45
66.68
37
STRAKA Jan
1997
CZE
+8.67
68.26
38
MIKAMI Masato
1991
JPN
+8.80
69.19
39
HASEBE Hiroto
1999
JPN
+9.94
77.38
40
PARK Je-yun
1994
KOR
+12.27
94.11
41
KIRIKUBO Reo
1995
JPN
+13.13
100.28
42
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
+13.30
101.50
43
KATO Yuu
1997
JPN
+13.85
105.45
44
TERAI Chiaki
2000
JPN
+15.59
117.95
45
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
+17.40
130.94
Did not finish 2nd run
KOYAMA Kei
2000
JPN
NAKAJIMA Yusuke
1999
JPN
KITABAYASHI Riki
1999
JPN
PAK Artem
1995
RUS
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
BAUMANN Clemens
1996
AUT
SATO Ryuma
1999
JPN
KAMEBUCHI Teppei
1998
JPN
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
ERLER Tobias
1995
AUT
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
KUBOTA Taku
1998
JPN
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
TAKADA Tomoya
1999
JPN
CHIBA Naoya
2000
JPN
TAKAHASHI Seiji
1998
JPN
HAMABE Hiromu
1999
JPN
TAKAHASHI Kentaro
1996
JPN
SAKURAI Takashi
1997
JPN
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
YOKOYAMA Yujiro
1998
JPN
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
SONOBE Ryuya
1997
JPN
SHIMADA Kebin
1998
JPN
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
KONNO Chikara
2000
JPN
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
ISHIDA Takayuki
1994
JPN
YOSHIDA Keita
1996
JPN
YAMADA Kyosuke
1997
JPN
AIHARA Taro
1999
JPN
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
TSUTA Yuki
1996
JPN
SEINO Koyu
1993
JPN
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
NOGER Cedric
1992
SUI
REYMOND Marco
1994
SUI
GOTO Yushi
1997
JPN
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
YUKI Tomohiro
1991
JPN
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
MITSUI Kyohei
1993
JPN
Did not start 1st run