official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DAHLUM Andrea
1992
NOR
1:48.40
36.67
2
TOESSE Erika Holand
1993
NOR
+0.63
40.22
3
VETHE Vilde Katrine
1993
NOR
+0.72
40.72
4
RYDING Joanna
1988
GBR
+0.87
41.57
5
ERAAKER Emilia
1991
SWE
+0.93
41.90
6
STROEM Lisen
1993
NOR
+1.58
45.56
7
CHRISTENSEN Nora Grieg
1995
NOR
+2.41
50.23
8
BYRKJELAND Maren Nessen
1994
NOR
+2.85
52.71
9
JENSSEN Karoline Ekse
1994
NOR
+3.15
54.40
10
BIRKELAND Kristine
1994
NOR
+3.31
55.30
11
GUDMUNDSDOTTIR Fanney
1992
ISL
+3.62
57.04
12
ENGH Dina
1994
NOR
+4.32
60.98
13
SOLVANG Monica
1992
NOR
+4.75
63.40
14
BRUSTAD Martine
1993
NOR
+4.86
64.02
15
GUNLEIKSRUD Ida
1992
NOR
+4.97
64.64
16
KONGELF Ingrid
1995
NOR
+5.22
66.04
17
BRYN Anna Haugo
1994
NOR
+6.00
70.43
18
HAUAN Caroline
1994
NOR
+6.16
71.33
19
OSEID LYCHE Benedicte
1994
NOR
+6.52
73.36
20
FREY Julie Marzano
1995
NOR
+7.86
80.90
21
BREIVIK Emilie
1994
NOR
+7.95
81.41
22
MADSEN Malene
1993
DEN
+8.65
85.35
23
GUEST Charlotte
1993
GBR
+8.97
87.15
24
STYRKESTAD Helene Delsom
1994
NOR
+11.14
99.36
24
KYLLINGSTAD Marie
1994
NOR
+11.14
99.36
26
STAVSETH Ida Kihle
1995
NOR
+11.83
103.24
27
OPEDAL Stine Herfindal
1995
NOR
+11.92
103.75
28
BJOERKEDAL Birte Sofie
1993
NOR
+12.18
105.21
29
SOERLIE PAULSEN Vilde
1994
NOR
+14.90
120.52
30
WHITELAW Hope
1995
GBR
+17.98
137.85
31
STOER Ragnhild
1994
NOR
+18.15
138.81
32
RIIBER Rebekka Cecilie
1994
NOR
+21.68
158.67
33
TELJE Tuva
1995
NOR
+22.08
160.92
34
GJOERTZ Tone
1994
NOR
+25.78
181.74
35
FAARUP Julie
1995
DEN
+25.93
182.59
36
NEWMAN Lucy
1979
GBR
+30.77
209.82
37
AUNAAS Martine
1995
NOR
+39.88
261.09
Did not finish 2nd run
GJERALDSTVEIT Trine
1995
NOR
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
CHRISTENSEN Ingrid
1995
NOR
NIIRANEN Maria Alexandra
1994
FIN
THORESEN Monica Hekne
1993
NOR
TANDE Heidi H
1994
NOR
DAVIES Charlotte
1991
GBR
HAUGEN Antonie
1993
NOR
NARVESEN Guro
1992
NOR
TRULSRUD Tonje Healey
1994
NOR
AASBERG Kristine Fausa
1994
NOR
ASGEIRSDOTTIR Erla
1994
ISL
DISCH Kristine
1993
NOR
GUDMUNDSDOTTIR Maria
1993
ISL
SKJOELD Maren
1993
NOR
DAHLUM EIDE Nora
1992
NOR
BAMFORD Emily
1992
AUS
Did not finish 1st run
BAUMANN Ellen
1995
NOR
HAAKONSEN Eline
1995
NOR
VINJE Julie Frisk
1995
NOR
NORDBYE Fanny
1995
NOR
GUEST Katharine
1995
GBR
BERTOIA Emma Charlotte
1995
NOR
BRATENGEN Camilla
1994
NOR
SANDELL Cecilie
1994
NOR
KIEK-GEDALYAHU Ronnie
1993
ISR
TANBERG Henny
1992
NOR
TEFRE Vilde Woeien
1995
NOR
STOER Vigdis
1995
NOR
NORTON Sarah
1991
GBR
POTOCZNY Ewa
1994
AUS
RAUSTEIN Stina
1993
NOR
TEFRE Elise-Woien
1992
NOR
AALERUD-LARSEN Nora
1993
NOR
SMITH Cecilie
1993
NOR
AUNE Benedicte
1993
NOR
ADDE Kristine
1993
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run