official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
2:06.72
6.00
2
PICHLER Karoline
1994
ITA
+0.03
6.23
3
HAASER Ricarda
1993
AUT
+0.22
7.70
4
SOPPELA Merle
1991
FIN
+1.59
18.30
5
SANDRAZ Morane
1991
FRA
+1.64
18.68
6
WILD Simone
1993
SUI
+1.83
20.15
7
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
+2.26
23.48
8
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
+2.63
26.34
9
ROBNIK Tina
1991
SLO
+2.90
28.43
10
KRYUKOVA Kristina
1997
RUS
+2.94
28.74
11
FIORANO Jasmine
1995
ITA
+3.00
29.20
11
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+3.00
29.20
11
ORTLIEB Nina
1996
AUT
+3.00
29.20
14
SCHEYER Christine
1994
AUT
+3.18
30.59
15
THALMANN Carmen
1989
AUT
+3.22
30.90
16
BARIOZ Taina
1988
FRA
+3.56
33.53
17
PAULATHOVA Katerina
1993
CZE
+3.58
33.69
18
NICOLUSSI Kerstin
1994
AUT
+3.67
34.38
19
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
+3.68
34.46
20
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
+3.69
34.54
21
HOESL Simona
1992
GER
+3.70
34.61
21
GISIN Michelle
1993
SUI
+3.70
34.61
23
MASSIOS Marie
1992
FRA
+4.01
37.01
24
SKJOELD Maren
1993
NOR
+4.02
37.09
25
GASSLITTER Verena
1996
ITA
+4.45
40.41
25
HOFER Anna
1988
ITA
+4.45
40.41
27
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+4.47
40.57
28
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
+4.50
40.80
29
HOFER Hanna
1994
AUT
+5.06
45.13
30
NORBYE Tuva
1996
NOR
+5.20
46.21
31
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
+5.22
46.37
32
AGERER Lisa Magdalena
1991
ITA
+5.49
48.46
33
FLURY Jasmine
1993
SUI
+5.73
50.31
34
MIDALI Roberta
1994
ITA
+6.06
52.87
35
FORNI Josephine
1994
FRA
+6.13
53.41
36
CHABLE Charlotte
1994
SUI
+6.23
54.18
37
JELINKOVA Adriana
1995
NED
+6.57
56.81
38
ROMANOVA Anastasia
1993
RUS
+7.09
60.83
39
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+7.22
61.84
40
KOPP Rahel
1994
SUI
+7.86
66.79
41
BANCORA Salome
1993
ARG
+8.06
68.33
42
BUCIK Ana
1993
SLO
+9.76
81.48
Did not qualify for 2nd run
HAAKANSSON-FERMBAECK Vera
1996
SWE
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
PERRUCHON Martina
1996
ITA
PIROVANO Laura
1997
ITA
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
DAMIA Anna
1995
ITA
MOHAGEN Julie Flo
1996
NOR
NOGLER KOSTNER Tatiana
1994
ITA
WESTMAN Hanna
1993
SWE
TRULSRUD Tonje Healey
1994
NOR
MAYR Ronja
1994
GER
GROEBLI Nathalie
1996
SUI
NAIRZ Maria
1993
ITA
PLUT Eli
1994
SLO
HALME Nina
1990
FIN
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
Did not finish 2nd run
GERACI Romane
1997
FRA
DUERR Lena
1991
GER
LYSDAHL Kristin Anna
1996
NOR
KIRCHLER Miriam
1996
ITA
VOGEL Nadja
1990
SUI
SPERANZONI Michela
1995
ITA
GALLI Jole
1995
ITA
WIESLER Maren
1993
GER
MAJERCZYK Sabina
1993
POL
MELESI Roberta
1996
ITA
ALPHAND Estelle
1995
FRA
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
BERTRAND Marion
1984
FRA
TRUPPE Katharina
1996
AUT
BARTHET Anne-Sophie
1988
FRA
BASSINO Marta
1996
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run