official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LEITGEB Richard
1994
AUT
1:33.87
10.84
2
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.12
19.43
3
DAHL Juho
1994
FIN
+1.19
19.97
4
ERLER Tobias
1995
AUT
+1.69
23.80
5
HAUGAN Timon
1996
NOR
+2.04
26.49
6
GRAF Mathias
1996
AUT
+2.32
28.63
7
JASICZEK Michal
1994
POL
+2.34
28.79
8
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+2.36
28.94
9
HACKER Pirmin
1996
AUT
+2.44
29.56
10
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+2.78
32.16
11
BARWOOD Adam
1992
NZL
+2.79
32.24
12
FALAT Matej
1993
SVK
+2.98
33.70
13
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
+3.00
33.85
14
PITTERLE Martin
1995
AUT
+3.35
36.54
15
TANNER Luca
1997
AUT
+3.83
40.22
16
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+4.10
42.29
17
KAINZ Roland
1996
AUT
+4.15
42.67
18
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
+4.18
42.90
19
ORTNER Felix
1996
AUT
+4.22
43.21
20
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+4.74
47.20
21
FRITZ Pascal
1997
AUT
+4.82
47.81
22
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+4.89
48.35
22
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+4.89
48.35
24
WALCH Linus
1994
AUT
+5.03
49.42
25
TRANINGER Manuel
1998
AUT
+5.14
50.26
26
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+5.16
50.42
27
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+5.20
50.72
28
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+5.41
52.34
29
MAKELA Eetu
1998
FIN
+6.15
58.01
30
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+6.26
58.86
31
SCHNEIDER Stefan
1998
AUT
+7.05
64.91
32
AGLASSINGER David
1997
AUT
+7.10
65.30
33
SCHUSTER Michael
1998
AUT
+7.24
66.37
34
ALAERTS Xan
1992
BEL
+7.89
71.36
35
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+8.59
76.73
36
REISSNER David
1994
AUT
+10.30
89.84
37
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
+11.43
98.51
38
HACKL Noah
1999
AUT
+12.23
104.65
39
GRASSER Julian
1999
AUT
+13.34
113.16
40
HORVATH Paul
1999
AUT
+13.77
116.46
41
HUBERT Thomas
1999
AUT
+19.69
161.87
Did not finish 2nd run
REITER Jonas
1999
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
OGBAIDZE Sandro
1996
GEO
THAMER Andreas
1997
AUT
PLOIER Andreas
1997
AUT
SAUPER Balthasar
1999
AUT
WINKLER Manuel
1995
AUT
POMBERGER Alexander
1995
AUT
WECHSELBERGER Mathias
1997
AUT
BUSTA Julian
1997
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
KOZANASHVILI Nikoloz
1995
GEO
OBAUER Gotthard
1996
AUT
TOMLINSON Henry
1995
USA
LAIDLAW Harry
1996
AUS
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
Did not finish 1st run
WIESER Luca
1999
AUT
SCHWARZAEUGEL Tom
1999
AUT
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
LECHNER Fabian
1999
AUT
ROHRMOSER Manuel
1999
AUT
HUETTEL Manuel
1994
AUT
HUETTEL Martin
1998
AUT
SCHUETTER Julian
1998
AUT
GAHR Lukas
1999
AUT
KERBER Maximilian
1997
AUT
THAURER Stefan
1999
AUT
SOMWEBER Andre
1998
AUT
DORNER Thomas
1998
AUT
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
RAPOSO Charlie
1996
GBR
RUELAND Simon
1997
AUT
HAASER Raphael
1997
AUT
NIEMELA Arttu
1994
FIN
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
FEASEY Willis
1992
NZL
Disqualified 1st run
PEER David
1998
AUT
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
KOEBERL Fabian
1999
AUT
WALCHHOFER Stefan
1998
AUT
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
TITSCHER Lukas
1998
AUT
SPIEGL Michael
1997
AUT
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
GRUBER Christof
1995
AUT
ZUBCIC Filip
1993
CRO
ENGVOLL Morten
1992
NOR
Did not start 1st run