official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SIEBENHOFER Ramona
1991
AUT
1:39,78
15.69
2
WOPFNER Stefanie
1989
AUT
+0.61
19.42
3
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+0.87
21.01
4
JAZBEC Katja
1988
SLO
+1.10
22.41
5
PRANTL Barbara
1990
AUT
+1.22
23.15
6
SOPPELA Merle
1991
FIN
+1.29
23.58
7
FANKHAUSER Valentina
1992
AUT
+1.36
24.00
8
NOESIG Michaela
1988
AUT
+1.37
24.07
9
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
+1.65
25.78
10
LEINONEN Sanni
1989
FIN
+1.78
26.57
11
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
+1.97
27.73
12
MIHOVILOVIC Nina-Katarina
1988
SLO
+2.27
29.57
13
NAGY Karin
1991
AUT
+2.28
29.63
14
PERNKOPF Evelyn
1990
AUT
+2.34
30.00
15
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+2.57
31.40
16
RAEDLER Ariane
1995
AUT
+3.07
34.46
17
HUBER Katharina
1995
AUT
+3.09
34.58
18
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
+3.22
35.38
19
KOECK Hannah
1994
AUT
+3.41
36.54
20
DIRKZWAGER Mandy
1990
NED
+3.71
38.37
21
TRUPPE Katharina
1996
AUT
+4.30
41.98
22
HERWERDEN VAN Michelle
1990
NED
+4.34
42.22
23
AGER Christina
1995
AUT
+4.35
42.28
24
THALMANN Lena
1995
AUT
+4.80
45.03
25
STUECKLER Claudia
1996
AUT
+5.13
47.05
26
HEIDER Michaela
1995
AUT
+5.45
49.01
27
SCHEYER Christine
1994
AUT
+5.71
50.60
28
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
+6.96
58.24
29
MARINER Corina
1995
AUT
+8.15
65.51
30
MATSOTSKA Bogdana
1989
UKR
+8.96
70.47
31
MISAK Iva
1993
CRO
+9.06
71.08
32
KOECK Verena
1992
AUT
+9.12
71.44
33
DERKSEN Geertje
1985
NED
+10.28
78.54
34
LEITGEB Julia
1996
AUT
+11.31
84.83
34
SOLA Matilda
1994
CRO
+11.31
84.83
36
WACHTER Romana
1995
AUT
+13.36
97.37
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
PRSENDIC Edita
1995
CRO
ZIMSEK Ana
1995
SLO
EBNER Nora
1996
AUT
KELC Nika
1995
SLO
ROESSLER Lisa
1995
AUT
MESANOVIC Madeleine
1995
AUT
ZOEHRER Denise
1996
AUT
SANTER Irina
1994
AUT
BREUKELEN VAN Romy
1995
NED
MOIK Elisabeth
1989
AUT
LOTRIC Teja
1994
SLO
GREUTER Anna
1994
AUT
MATOUSOVA Zuzana
1990
CZE
WIRTH Anna-Katharina
1994
AUT
TILLEY Alexandra
1993
GBR
HOFER Hanna
1994
AUT
ASTAPENKO Daria
1994
RUS
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
NAGL Birgit
1993
AUT
KOSI Mihaela
1993
SLO
GUNNARSTEDT Rebecca
1991
SWE
NICOLUSSI Kerstin
1994
AUT
REDERER Sabine
1993
AUT
HAFNER Ula
1993
SLO
PERNER Nina
1986
GER
SMUTNA Michaela
1987
CZE
DYGRUBER Julia
1991
AUT
PAULATHOVA Katerina
1993
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run