official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HERWERDEN VAN Michelle
1990
NED
1:30.17
32.08
2
DENGSCHERZ Dajana
1996
AUT
+1.36
41.28
3
MOIK Elisabeth
1989
AUT
+1.43
41.75
4
GUEST Charlotte
1993
GBR
+1.66
43.31
5
MOREVA Anna
1993
RUS
+3.45
55.42
6
ALEXEEVA Nadezda
1995
RUS
+3.88
58.33
7
GOLENKOVA Valentina
1994
RUS
+3.99
59.07
8
MARGREITER Sabine
1994
AUT
+4.68
63.74
9
TAYLOR Imogen
1994
GBR
+4.93
65.43
10
PEARL Natalie
1993
USA
+5.65
70.30
11
BEKS Susan
1995
NED
+5.73
70.84
12
OCHS Annie
1994
USA
+5.90
71.99
13
FIEGL Rebecca
1995
AUT
+6.29
74.63
14
KUDRYAVTSEVA Daria
1994
RUS
+6.30
74.70
15
HETTEGGER Lisa
1996
AUT
+6.34
74.97
16
PROSSEGGER Tamara
1995
AUT
+7.29
81.40
17
SUCHOPAROVA Alzbeta
1993
CZE
+7.37
81.94
18
SPOETTL Daniela
1993
AUT
+7.71
84.24
19
TIMCHENKO Elizaveta
1996
RUS
+8.33
88.43
19
SMIRNOVA Nadezda
1995
RUS
+8.33
88.43
21
BREUKELEN VAN Romy
1995
NED
+8.49
89.51
22
DIRLINGER Alexandra
1996
AUT
+8.59
90.19
23
WOLFRAM Katja
1996
AUT
+8.72
91.07
24
SAMITZ Katharina
1992
AUT
+8.89
92.22
25
HETEREN, VAN Bente
1996
NED
+8.95
92.63
26
SCHRANKL Lisa-Marie
1994
GER
+9.31
95.06
27
HENRICH Birgit
1996
NED
+9.38
95.54
28
HOHENAUER Tatjana
1996
AUT
+9.40
95.67
29
POUGIALES Ali
1994
USA
+9.47
96.14
30
MARCHFELDER Cornelia
1995
GER
+9.69
97.63
30
POTOCZNY Ewa
1994
AUS
+9.69
97.63
32
RIEGER Chiara
1996
AUT
+12.87
119.15
33
BRAEUER Anja
1996
AUT
+14.22
128.28
34
JANSEN Maud
1996
NED
+14.67
131.32
35
STAMPFER Sabrina
1996
AUT
+14.81
132.27
36
FEDOTOVA Lyudmila
1986
KAZ
+15.85
139.31
37
GOOSSENS Julie
1996
BEL
+16.52
143.84
38
POL, VAN DER Jill
1995
NED
+16.86
146.14
39
WEISSENBACHER Johanna
1996
GER
+17.11
147.83
40
BRAAS Nadja
1996
GER
+17.59
151.08
41
SKALIC Julia
1996
GER
+18.71
158.65
42
TAN Isabelle
1994
NED
+22.83
186.52
43
LEEUW, DE Rosalie
1995
NED
+24.17
195.59
Did not finish 2nd run
KUIPERS Lisette
1993
NED
PIRNAIJ Shivane
1996
NED
MAYER Viktoria
1996
AUT
CHRISTIAN Lisa
1996
AUT
VRIES, DE Maureen
1995
NED
BILKOVA Zuzana
1992
CZE
SPERINGER Janine
1995
AUT
WIDNER Verena
1994
AUT
SCHOEPF Marie Theres
1993
GER
DIRKZWAGER Mandy
1990
NED
DERKSEN Geertje
1985
NED
TILLEY Alexandra
1993
GBR
AUKENTHALER Janine
1993
ITA
MILLER-BROWN Harriet
1991
NZL
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PISARNIK Emer
1996
IRL
WEISSENBACHER Julia
1992
AUT
KIENZNER Jasmin
1995
AUT
KOSTOVA Karolina
1994
CZE
LOOS Steffie
1994
BEL
AMEIJDE, VAN Floor
1996
NED
TANNER Selina
1996
AUT
HOSTETLER Katie
1994
USA
HUBMAYER Nicole
1996
AUT
HOPPELER Tess
1995
SUI
SCHMID Carol
1990
SUI
VERBON Nikki
1994
NED
HOERBINGER Claudia
1996
AUT
POMBERGER Andrea
1992
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run